reklama

NHL v Praze: Žně překupníků, nebo nezájem vinou Jágra?

O2 Arena se připravuje na hvězdné hosty z NHL O2 Arena se připravuje na hvězdné hosty z NHL autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Na NHL se stále ještě prodávají lístky oficiální cestou

Praha - Začátek slavné NHL v České republice měl být pro fanoušky svátkem.

Zatím to tak ale mezi hokejovými příznivci nevypadá. Organizátoři nabízejí k prodeji dokonce ještě desítky vstupenek.

Proč? Vždyť v Praze se o víkendu představí New York Rangers a Tampa Bay Lightning. Bude to akce, jakou O2 Arena zažije poprvé v historii.

Někteří fanoušci se na zámořskou podívanou těší. Jiní jsou ale rozčarováni. Z neúčasti Jaromíra Jágra a z ceny vstupného.

Čtěte také: Rangers se těší na Prahu. Rozsíval bude průvodcem

Česká hvězda s typickým číslem 68 na dresu působila v New Yorku čtyři roky, než v létě nedostala novou smlouvu a zamířila do ruského Omsku. Právě kladenský odchovanec však měl být tahákem pro lidi. Jeho neúčast atraktivitu utkání poznamenala.

Přípravy na zápasy NHL v O2 Areně Přípravy na zápasy NHL v O2 Areně Prohlédněte zde

A vidět Prospala nebo Průchu za tolik peněz? Za nejdražší vstupenku (VIP) zaplatili lidé třináct tisíc korun. Jeden lístek, do nejhorších míst na nejvyšších tribunách, stál v oficiálním předprodeji dva tisíce korun.

To je více než desetinásobek obvyklé ceny při extraligových zápasech Slavie.

Přesto není možné zapomenout na fakt, že premiéra NHL na evropském kontinentálním ledě bude nezapomenutelným zážitkem, který neovlivní absence Jaromíra Jágra. Dá se očekávat mimořádná show přesně podle amerických zápasů NHL.

Čtěte více: Cirkus NHL v Praze: Led bez reklam a zásuvky na 120 V

"Prodám lístky" je vidět častější než "nakoupím lístky"

Není se třeba divit tomu, že na internetu se začaly objevovat inzeráty, v nichž lidé shánějí vstupenky. A to přesto, že několik desítek lístků je ještě k mání oficiální cestou. Většinou se však jedná o jednotlivá sedadla.

"Jsou to vstupenky, které nevyužila NHL a stále se ještě neprodaly," přiblížil pro Aktuálně.cz Karel Tejkal, mluvčí společnosti Česká sportovní, která akci NHL Premiere Prague 2008 pořádá.

Na sobotní první zápas zbývá na terminálech Sazky zhruba tři sta vstupenek, na neděli je to o něco více.

Čáru přes rozpočet to udělalo překupníkům, kteří si pořídili lístky již dávno a teď shánějí kupce. Jak Aktuálně.cz zjistilo, na odbyt zatím tento prodej "načerno" nejde.

A to ani v případě, že lidé nabízejí vstupenky na NHL pod cenou. "Odjíždím a na zápas nemohu. Proto se toho potřebuji zbavit," vysvětlil deníku Aktuálně.cz jeden z inzerentů na serveru bazos.cz, který si nepřál být jmenován.

Tři vstupenky nakoupil za devět tisíc korun, nyní je prodává za osm tisíc. "Už se to blíží a pořád nemohu nikoho sehnat, proto jsem slevil," dodal.

Překupnictví není trestný čin

Ovšem na internetu lze podobných nabídek najít mnohem více, povětšinou s totožnou cenou, jaká je na vstupence.

Čtěte také: Horší než Madonna. NHL v Praze musí být americká

Prodávají-li lístky za více peněz, než za jaké je dostali, nemusí se bát právních postihů. Podle Marka Ženkla, tiskového mluvčího České obchodní inspekce, není podobné jednání trestné.

"Nevadí, jestliže prodáváte lístky, které jste měl pro osobní potřebu, tedy malý počet, na němž chcete něco získat. Nepovolené podnikání je to až v případě, kdy máte hodně vstupenek, s nimiž obchodujete," řekl pro Aktuálně.cz Ženkl.

Pokud někteří doufali, že na NHL určitě vydělají, mýlili se. Zájem lidí o dva zápasy zámořské ligy v Praze opravdu není takový, s jakým se počítalo v případě účasti Jágra. Na druhou stranu se dá očekávat a oni mohou doufat, že zájem teprve vzroste.

Z jednoho prostého důvodu: Humbuk kolem této akce teprve začne.

Jisté je, že hvězdy z amerického kontinentu zastíní ostatní sportovní dění v České republice. Jak Tampa Bay, tak New York Rangers budou mít tréninky. Budou mít tiskové konference, hráči rozdají rozhovory i autogramy, budou se procházet Prahou...

reklama