Premiérové prodloužení 3 na 3 okouzlilo NHL. Hrálo se nahoru dolů

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
9. 10. 2015 11:45
Zámořská NHL zažila jednu velkou premiéru. Poprvé v historii se prodloužení za nerozhodného stavu po šedesáti minutách hrálo pouze se třemi bruslaři na obou stranách. Leckdo nevěděl, co od toho čekat. Tohle však zřejmě předčilo všechna očekávání.
Podívejte se na premiérové prodloužení 3 na 3, v němž o šance nebyla nouze. | Video: Youtube

Tampa - Po šedesáti minutách je stav zápasu mezi Tampou Bay a Philadelphií nerozhodný 2:2. Jde se do prodloužení. Poprvé v 99leté historii NHL se však nebude hrát 4 na 4, nýbrž 3 na 3. Představitelé ligy se tím snaží dosáhnout větší atraktivity koncovek zápasů a omezení nájezdů. A v tomto utkání se to tedy povedlo.

Od úvodního buly akce střídala akci, hrálo se nahoru dolů. Brankáři na obou stranách předváděli výborné zákroky, dokonce zvonila tyčka. K vidění bylo i trestné střílení, se kterým si však gólman Lightnings Ben Bishop poradil.

Bezprostředně po tom udeřilo na opačném konci kluziště. Nedorozumění Letců u mantinelu v útočném pásmu potrestal precizním blafákem po rychlém úniku obránce Tampy Jason Garrison a diváci byli u vytržení.

Kouč poraženého celku Dave Hakstol po zápase řekl, že se jeho tým má v tomto typu prodloužení ještě co učit. "Hráči zbytečně forčekovali a moc bruslili. Spíše jsme měli vyčkávat a myslet hlavně na zadní vrátka," zhodnotil koncovku zápasu Hakstol.

O dalších novinkách pro tuto sezonu se dočtete ZDE.