NHL: Voráček vstřelil vítězný gól. Trefil se i Hemský

31. 1. 2009 9:19
Jakub Voráček vstřelil jediný a vítězný gól Columbusu
Aleš Hemský přijímá gratulace
Aleš Hemský přijímá gratulace | Foto: Reuters

New York - Český hokejista ve službách Columbusu Blue Jackets Jakub Voráček se postaral v nočním utkání zámořské NHL o výhru svého celku nad Ottawou Senators.

Jeho branka z čtyřiadvacáté minuty zápasu byla sice jedinou trefou, kteří diváci v aréně vůbec viděli, přesto na vítězství domácího celku stačila.

O zisk tří bodů se výrazně postaral i samotný brankář Columbusu Steve Mason, jenž pochytal všech osmnáct střel. Voráček pak byl následně vyhlášen i druhou hvězdou zápasu.

Úspěšný návrat na led zažil také jeho krajan v dresu Edmontonu Oilers Aleš Hemský. Pardubický rodák otevíral úvodní brankou účet utkání s Minnesotou a přispěl tak ke konečné výhře 3:1.

Naopak se nedařilo Václavu Prospalovi a jeho Tampě Bay. Český útočník sice zaznamenal v utkání s Philadelphií jednu trefu, když v závěru první třetiny vyrovnával na 1:1, ovšem hostující Flyers si po závěrečné siréně nakonec odvezli všechny body za vítězství 6:1.

New Jersey - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky
: 60. a 64. Langenbrunner, 12. Holík, 52. Shanahan - 10. Talbot, 10. Crosby (Sýkora), 49. Malkin.

Columbus - Ottawa 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka:
24. Voráček.

Tampa Bay - Philadelphia 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)
18. Prospal - 8. a 35. M. Richards, 48. a 54. J. Carter, 29. R. Jones, 51. Hartnell. Střely na branku: 42:32.

Calgary - Nashville 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
28. Lombardi, 33. A. Roy, 53. Aucoin - 48. Dumont (Bonk).

Edmonton - Minnesota 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
6. Hemský, 17. Moreau, 23. Višňovský - 41. Sheppard.