reklama

NHL vyfoukla Rusku další hvězdu. Ničuškin prchá do Dallasu

Dallas má další super posilu! Podepsal smlouvu s největším ruským talentem Valerij Ničuškinem. Dallas má další super posilu! Podepsal smlouvu s největším ruským talentem Valerij Ničuškinem. autor: Reuters
NHL vyfoukla Rusku další hvězdu. Největší ruský talent Valerij Ničuškin prchá z Čeljabinsku, podepsal smlouvu s Dallasem.

Dallas - Osmnáctiletý ruský hokejový talent Valerij Ničuškin podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Dallasem a pokusí se již v příští sezoně snažit prosadil v NHL.

Nejlepšího nováčka uplynulé sezony Kontinentální ligy si Stars vybrali jako desátého hráče v nedávném draftu.

Ničuškin je považován za současný největší talent ruského hokeje, v předešlé sezoně startoval na mistrovství světa hráčů do 18 i do 20 let. Gólem v prodloužení rozhodl o zisku bronzových medailí sborné na dvacítkách v duelu proti Kanadě.

Dallas staví mašinu, chce do play off

Opora Čeljabinsku, s nímž postoupil do finále play off KHL, mohla být draftována ještě výše, zámořské kluby se ale obávaly, že Ničuškin bude chtít v kariéře pokračovat v KHL. Křídelní útočník ale hned krátce po draftu oznámil, že chce jít hrát do NHL.

Dallas tak v létě získal další zvučnou posilu a staví silný tým, aby po letech neúspěchů konečně proklouzl do play off.

Výměnou za Louie Erikssona hned na začátku přestupního období získal z Bostonu Tylera Seguina a Riche Peverleyho. Krátce na to klub z Texasu oznámil také příchod dlouholetého kapitána Edmontonu Shawna Horcoffa. 

reklama