reklama

#9RIP: Hokejový svět pláče za Howem. Gordie byl lepší než já, myslí si Gretzky

Pan všechno, Král hokeje, Legenda. To vše byl Mr. Hockey Gordie Howe Připomeňte si s námi kariéru legendárního kanadského hokejisty Gordieho Howea, jenž dnes zemřel ve věku 88 let. Foto: Reuters
Nejlepším obráncem NHL byl Bobby Orr, nejlepší útočníkem Wayne Gretzky. Celkově nejlepším hokejistou všech dob byl ale Gordie Howe. To alespoň tvrdí Phil Esposito. Jeho slova pak potvrdil i samotný Gretzky. Po oznámení skonu legendárního Mr. Hockey zaplavily sociální sítě stovky tisíc kondolencí.

Praha – Odešla legenda. Ve věku 88 let zemřel legendární Gordie Howe. Bezprostředně po potvrzení této smutné zprávy zaplavily sociální sítě kondolence od slavných hokejových hráčů a trenérů současnosti i minulosti, klubů, známých novinářů či kanadských politiků.

Smrt výjimečné osobnosti, jíž se přezdívalo příznačně "Mr. Hockey", oznámil na svém twitterovém účtu Detroit Red Wings, v jehož barvách Howe odehrál 25 sezon a s nímž zvedl čtyřikrát nad hlavu slavný Stanley Cup.

Nejkomplexnější hráč historie

"Gordie Howe byl legenda v pravém slova smyslu. Jsem vděčný za to, že jsem se s ním mohl potkat na ledě. Jeho vliv na náš sport byl neuvěřitelný," řekl na Howeovu adresu autor 1798 kanadských bodů Ron Francis, současný generální manažer Caroliny Hurricanes.

Obdobně se vyjádřil i neméně věhlasný forvard Phil Esposito. "Nejlepším bekem byl Bobby Orr, nejlepší útočníkem Wayne Gretzky. Celkově nejlepším hokejistou všech dob byl ale podle mě Gordie Howe."

S tím souhlasil i samotný "The Great One" Gretzky. "Já dával góly, nejlepší byl ale on," tvrdil v jednom z rozhovorů.

"Já na něj budu vzpomínat jako na chlápka, který měl fantastický smysl pro humor a nikdy nezkazil žádnou srandu. Nikdy si nehrál na vážného. Když se nedařilo, on vstal a každého rozveselil," prohlásil Chris Chelios.

Hashtag #9RIP zaplavil Twitter

Faktem je, že Howe za svou dlouhou kariéru vyhrál prakticky vše, co se dalo. Šestkrát vyhrál kanadské bodování NHL, šestkrát se stal nejužitečnějším hráčem ligy, třiadvacetkrát si zahrál All Star Game. Do hokejového důchodu odešel až v 52 letech, už coby člen síně slávy.

Není proto divu, že kondolenční příspěvky s hashtagem #9RIP se na Twitteru objevily doslova ve vteřině. Smutní například Mike Modano, Pavel Dacjuk, Theo Fleury nebo Erik Karlsson.

reklama