reklama

Anaheim bez dvou útočníků. Kesler laboruje s kyčlí, Eaves čelí nebezpečné nemoci

Anaheimu budou v sezoně chybět útočníci Ryan Kesler (na snímku) a Patrick Eaves. Anaheimu budou v sezoně chybět útočníci Ryan Kesler (na snímku) a Patrick Eaves. autor: Reuters
Hokejistům Anaheimu nepomůžou v nadcházející sezoně NHL dva zkušení útočníci Ryan Kesler a Patrick Eaves. Kesler má za sebou opětovnou operaci kyčle, při níž podstoupil v květnu kloubní náhradu, Eaves bojuje s Guillainův-Barrého syndromem, vzácným zánětlivým onemocněním postihujícím nervovou soustavu. Je pravděpodobné, že ani jeden z nich už se do NHL nevrátí.

Pětatřicetiletý Kesler byl na operaci kyčle již po ročníku 2016/17. Přetrvávající bolesti ho ale donutily podstoupit další zákrok. "V této fázi kariéry byla operace pro můj život nejlepším řešením. I když je moje hráčská budoucnost nejistá, je mi líp. Těším se, že strávím více času s rodinou a každodenní aktivity budu zvládat bez bolesti," uvedl Kesler.

Bývalý držitel Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka NHL kvůli bolestem vynechal posledních 15 zápasů minulé sezony. Za 60 utkání, do nichž nastoupil, stihl jen pět gólů a tři nahrávky, ale pokořil tisícovku odehraných zápasů základní části.

Naposledy odehrál 6. března 1001. zápas v kariéře. V dresech Anaheimu a Vancouveru nasbíral 573 bodů (258+315). Za 101 startů v play off přidal 65 bodů (24+41). V roce 2015 podepsal Kesler s Ducks šestiletý kontrakt na 41,25 milionu dolarů, který platí do konce ročníku 2021/22.

Rovněž pětatřicetiletý Eaves má za sebou jen devět odehraných utkání za poslední dvě sezony NHL. A boj o návrat s největší pravděpodobností vzdá. Dres Ducks oblékl naposledy 4. února. "Nechci říkat, že končí, ale tuhle sezonu bude mimo hru. Ať to chcete označit jakkoli, pravda je taková, že ho nemoc stále omezuje. Snažil se několikrát vrátit, ale s manželkou se rozhodli, že už toho bylo dost. S tím v jeho situaci naprosto souhlasím," uvedl generální manažer klubu Bob Murray.

Guillainův-Barrého syndrom může skončit v případě komplikací i smrtí, ale v Eavesově případě bylo zásadní, že lékaři odhalili problém včas.

reklama