reklama

Jestřábem na jeden poslední den. Chicago nabídlo Bickellovi unikátní smlouvu

Brian Bickell a Marián Hossa Brian Bickell a Marián Hossa autor: Reuters
Chicago Blackhawks podepsalo jednodenní kontrakt s Bryanem Bickellem, aby mu dalo možnost rozloučit se s kariérou v NHL. Kanadský útočník totiž trpí nevyléčitelnou nemocí.

Praha - Bryan Bickell, jemuž lékaři před rokem diagnostikovali roztroušenou sklerózu, dnes podepsal jednodenní kontrakt s Chicagem, aby se mohl rozloučit s kanadskoamerickou NHL, v níž získal tři Stanley Cupy.

Vrátí se ještě? Mariána Hossu trápí alergie na výstroj. Vynechá další sezonu Vrátí se ještě? Mariána Hossu trápí alergie na výstroj. Vynechá další sezonu Čtěte zde

"Jsme opravdu vděčni Bryanovi za jeho úspěchy na ledě, které pro náš klub odvedl. Jsem rádi i za to, že jeho boj s roztroušenou sklerózou zvyšuje povědomí o této nemoci," uvedl viceprezident a generální manažer klubu Stan Bowman.

Jednatřicetiletý útočník odehrál za Chicago 384 zápasů, vstřelil šedesát čtyři branek a na dalších sedmdesát asistoval. V loňském roce začal v barvách Caroliny Hurricanes, ovšem v listopadu se od lékařů dověděl krutou diagnózu a následovala léčba. 

Bickell strávil několik zápasů na farmě a 4. dubna 2017 se vrátil do NHL. Nastoupil však již jen k několika málo duelům. Jeho výkony šly nadále dolů, a tak se rozhodl kariéru v nejprestižnější soutěži světa ukončit.

"Každý profesionální sportovec vám řekne, že konec kariéry je opravdu těžký. Zejména vzhledem k okolnostem, které se mi udály. Je mi ctí, že jsem mohl hrát za Chicago, které dalo mně i mé rodině tolik skvělých vzpomínek," řekl pro oficiální web klubu hokejista, jenž má za sebou i evropskou štaci. V sezoně 2012/2013 totiž hrál během výluky EBEL ligu za znojemské Orly. V osmadvaceti duelech si přišel na sedmadvacet kanadských bodů.

Chicago začne sezonu ve čtvrtek doma proti Pittsburghu. V jeho dresu se letos představí hned tři Češi - Michal Kempný, Michal Rozsíval a nováček Jan Rutta. V týmu působí i Slovák Marián Hossa, jenž podobně jako Bickell bojuje s těžkou nemocí. Trpí totiž alergií na vlastní pot a jeho kariéra je taktéž v ohrožení.

Návrat legendy, ale i mladíci na výsluní a životní šance. Tyhle Čechy v NHL se vyplatí sledovat Návrat legendy, ale i mladíci na výsluní a životní šance. Tyhle Čechy v NHL se vyplatí sledovat Prohlédněte zde
reklama