reklama

Hanzal jde do Minnesoty, co uzávěrka přestupů nabídne dál? Bojím se, hlásí Neuvirth

Martin Hanzal Martin Hanzal autor: ČTK
Byť uzávěrka přestupů v hokejové NHL je až ve středu, dres mění první velká jména. Martin Hanzal míří z Arizony do Minnesoty, která za urostlého centra zaplatila vysokou cenu. Které další Čechy může potkat přestup?

Praha - Začalo jedno z nejdivočejších období zámořské NHL. Převážně úspěšná mužstva sahají před uzávěrkou přestupů po posilách, aby zvýšila šanci na Stanley Cup. Na úkor budoucnosti klidně obětují nezkušené mladíky a volby v draftu.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

Zářným příkladem je Minnesota. Od předposlední Arizony získala Martina Hanzala (a navrch útočníka Ryana Whitea s volbou ve čtvrtém kole draftu), ale na oplátku musela dodat tři volby ve vysokých kolech draftu - prvním (2017), druhém (2018) a dalším druhém (2019) v případě, že letos postoupí do semifinále.

Klub z města St. Paul zkrátka myslí vysoko, vedoucí příčka v Západní konferenci mu dodává sebevědomí.

Pozornost fanoušků přitáhlo rovněž Los Angeles, které v Tampě ulovilo brankáře Bena Bishopa. Tím ale show nekončí. Dalšími žádanými jmény jsou Matt Duchene, Gabriel Landeskog, Kevin Shattenkirk či Thomas Vanek. Uzávěrka přestupů končí ve středu, konkrétně ve 21:00 českého času.

O Hanzala měl zájem i Montreal či Ottawa

Ale zpět k Hanzalovi. Pro 30letého Čecha bylo loučení těžké, hlavně s kapitánem Shanem Doanem: "Bral jsem ho jako druhého otce. Pomáhal mi tady od prvního dne."

Hanzal nyní může pomýšlet na Stanleyův pohár, ale zároveň ho v Minnesotě čeká větší konkurence. Vedle centrů Erica Staala a Mikka Koiva bude vést nanejvýš třetí lajnu.

Že přestoupí, tušil dlouho dopředu. V pátek novinářům potvrdil, že Coyotes s ním pořád nezačali mluvit o prodloužení smlouvy, což pravděpodobnost výměny posunulo téměř k jistotě. "Čím je uzávěrka přestupů blíž, tím víc se zdá, že půjdu pryč," věděl Hanzal.

Zájem o něj mělo přibližně pět klubů, mezi nimiž figuroval Montreal, Ottawa a Nashville. Nakonec zvítězila Minnesota. Za urostlého centra, jenž skvěle zvládá buly a je platný na obou koncích kluziště, nejspíš nabídla nejvíc.

NHL: Arizona - Edmonton, Martin Hanzal Martin Hanzal odehrál v současné sezoně 51 zápasů, v nichž nasbíral 26 bodů (16+10). | Foto: Reuters

Stěhování možná čeká i Vrbatu. A co Jágr?

Po Hanzalovi dost možná odejde také další člen arizonské elitní lajny - 35letý Radim Vrbata. Šikovný střelec je levný (z platového stropu ukrajuje jen milion dolarů), má plno zkušeností a prožívá skvělý ročník. Díky statistice 15+31 jasně vede týmovou produktivitu.

Další čeští hráči do pole mohou být v klidu, byť překvapení vyloučit nelze. Stačí když Florida usoudí, že letošní sezona je navzdory návratu zraněných opor ztracená a dá sbohem Jaromíru Jágrovi. Legendární osmašedesátka by bleskurychlou rozlučku nezažila poprvé.

Neuvirth se po zkušenostech bojí

Přelom února a března je pro mnohé hokejisty NHL nesmírně stresující. Michal Neuvirth o tom může pořádat přednášky. Před třemi roky přišel o dlouholeté angažmá ze dne na den. Z Washingtonu putoval zhruba 500 kilometrů do Buffala, kde měl konečně ukořistit vysněný post stabilní brankářské jedničky.

Nejhorší tým tohoto tisíciletí? Nic podobného jsem nezažil, smutní hvězda zoufalého Colorada Nejhorší tým tohoto tisíciletí? Nic podobného jsem nezažil, smutní hvězda zoufalého Colorada Čtěte zde

Omyl. Rok nato zažil nevítané déjà vu. Další výměna, další stěhování, dalších 500 kilometrů, tentokrát z Buffala k newyorským Islanders.

Nyní Neuvirth kroutí druhou sezonu ve Philadelphii, ale nejistota z uzávěrky přestupů v NHL ho neopustila. "Samozřejmě, že se bojím," řekl 28letý gólman. "V posledních třech uzávěrkách jsem byl vyměněn dvakrát. Takže ano, bojím se."

Omaskovaný Čech, jemuž v létě končí smlouva, momentálně dostává prostor před konkurentem Stevem Masonem, což vzbuzuje otázky. Ukazuje Philadelphia svého brankáře případným zájemcům? Testuje ho kvůli prodloužení kontraktu? Nebo zkrátka věří, že právě on ji vytáhne do vyřazovacích bojů?

Tabulka Východní konference napovídá, že jedenáctí a krizí zmítaní Flyers budou během příštích hodin spíš prodávat, tedy nabízet hokejisty konkurenci. Právě Neuvirth může leckoho zaujmout. Nebere vysoký plat a v loňském play-off chytil 103 ze 105 puků. Klíčová fáze sezony mu vyšla už několikrát. Zkrátka ideální záloha do brankoviště.

Mezi nejžádanějšími tvářemi však Neuvirth chybí, a tak se možná dočká kýženého klidu.

reklama