reklama

Pastrňák a Kaše v play-off narazili. Neměli potřebnou kondici, mrzí kouče Bostonu

Feb 8, 2020; Boston, Massachusetts, USA; Boston Bruins right wing David Pastrňák (88) takes a shot against the Arizona Coyotes during the first period at the TD Garden. M Feb 8, 2020; Boston, Massachusetts, USA; Boston Bruins right wing David Pastrňák (88) takes a shot against the Arizona Coyotes during the first period at the TD Garden. M autor: Reuters
Trenéra Bruins Bruce Cassidyho mrzelo, že hokejisté David Pastrňák a Ondřej Kaše neměli v neúspěšných bojích o Stanley Cup ideální kondici.

Bostonští vítězové Prezidentského poháru pro nejlepší mančaft základní části NHL vypadli už ve druhém kole play-off.

Sérii s Tampou prohráli 1:4 i proto, že měli "porouchaný" arzenál. Pastrňákovi a Kašemu - dvěma klíčovým mužům na pravém křídle - scházela fyzička a první z nich navíc bojoval s nalomeným zdravím.

"Oba v přípravě ztratili nějaký čas, a tak jejich kondice nebyla na potřebné úrovni, aby zvládli náročnost play-off," prohlásil kouč Cassidy. "Šlo ale i o souhru okolností. Obvykle máte celý rok na to, abyste si fyzičku postupně vybudovali, ale tentokrát jsme tenhle luxus prostě neměli."

Zámořskou NHL stejně jako jiné soutěže rozkouskovala pandemie koronaviru. Základní část hokejisté vůbec nedokončili. Po dlouhé pauze rovnou přešli rovnou na play-off, letos rozšířené o speciální kvalifikaci.

A právě návrat na led nezvládli všichni hráči Bruins ideálně. Pastrňák, nejlepší střelec mužstva i celé soutěže, nestihl začátek přípravného kempu kvůli povinné karanténě pro Evropany. Zároveň podle svého agenta J. P. Berryho přišel do kontaktu s osobou nakaženou koronavirem.

Spolu s Kašem navíc po příletu do Spojených států trénoval s amatéry na předměstí Bostonu, čímž porušil ligová pravidla.

Zlomený Krejčí zakrýval slzy, všiml si novinář. České partě hrozí pád z výsluní Zlomený Krejčí zakrýval slzy, všiml si novinář. České partě hrozí pád z výsluní Čtěte zde

Test na covid-19 mu sice vyšel negativně, ale s Kašem stejně museli vyčkávat v karanténě, zatímco jejich parťáci ladili přesilovkové kombinace. Čeští křídelníci tak zmeškali v podstatě celý přípravný kemp, za což ze strany šéfa schytali nepřímou kritiku.

"Datum začátku kempu bylo jasně stanovené. Také jsme věděli, že někteří hráči budou muset po příletu do karantény, takže jsme doufali, že by mohli přiletět dřív," prohlásil klubový prezident Cam Neely. "Ale nemohli jsme jim do toho mluvit, bylo to jen na nich. Samozřejmě s tím, co se ukázalo a vyplulo na povrch, bychom byli raději, kdyby se udělala jiná rozhodnutí."

Pastrňák ve skupině o umístění nebodoval ani jednou ze tří pokusů, ale hned nato zazářil. Carolinu v prvním klání osmifinálové série vyřídil gólem a nahrávkou na vítěznou trefu. Jenže se neradoval dlouho, při neboť při oslavě zřejmě špatně dopadl na nohu.

Moment, při němž si měl Pastrňák podle spekulací médií přivodit zranění:

Jeden z klíčových útočníků mužstva následně vynechal tři zápasy. Po návratu znovu pravidelně bodoval, ale většinou "jen" v přesilovce. V sérii proti Tampě nasbíral při hře pět na pět jen dvě nahrávky. Kaše v 11 utkáních vyřazovacích bojů čtyřikrát asistoval, ale ani jednou neskóroval.

"Pasta odehrál celé play-off se zraněním v dolní části těla," vysvětloval Cassidy. "Mohli jste vidět, že nebruslil tak rychle jako obvykle."

Stejně jako Pastrňák bojovali se zraněním forvardi Nick Ritchie, Sean Kuraly a Chris Wagner. Brankář Tuukka Rask měl problémy s prstem a torontskou bublinu předčasně opustil kvůli rodině. Kapitán Zdeno Chára šel ke konci druhého kola na rentgen kvůli chodidlu. Nikdo z nich však v následujících týdnech nemusí na operaci.

reklama