reklama

Krejčí předváděl kouzla, žasli v NHL. S Kašem zastínil i Pastrňákovu lajnu

David Krejčí vstřelil gól Petru Mrázkovi v 1. kole Stanley Cupu 2020. David Krejčí vstřelil gól Petru Mrázkovi v 1. kole Stanley Cupu 2020. autor: Reuters
Vstřelil gól, ale klidně k němu mohl přidat ještě tři asistence. David Krejčí sklízí chválu za "kouzelnický" výkon zkraje prvního kola hokejového Stanley Cupu.

Jsou Bruins zpátky?

Vítězové Prezidentského poháru pro nejlepší tým základní části odstartovali po koronavirové pauze tak rozpačitě, že mnozí zpochybňovali jejich sílu. Když ale oproti skupině o umístění opravdu začalo o něco jít, bostonští favorité zabrali. Na úvod klasického play off porazili Carolinu 4:3 po druhém prodloužení. S výrazným přispěním Čechů.

Na rozhodující gól nahrál "probuzený" David Pastrňák, který předtím sám skóroval. Ještě víc ale zaujal Krejčí, jenž ukázkově vedl druhou lajnu s Ondřejem Kašem a Jakem DeBruskem. 

"Pokud takhle dokážou hrát každý večer, bude z nás hodně nebezpečný klub. Nebudu lhát… Chci, aby tohle předváděli pokaždé," prohlásil trenér Bostonu Bruce Cassidy.

Krejčí podle něj zahrál fantasticky. "Stejně jako Kaše," pokračoval. "Byl na puku celý večer, hrál svoji hru… Tahle lajna byla pravděpodobně naše nejnebezpečnější."

Ačkoliv obstarala zásluhou Krejčího "jen" jeden gól, na ledě doslova dominovala. Soupeře při svých střídáních přestřílela 13:1, při započítání nepřesných pokusů 23:7. Dostala zhruba stejný prostor jako elitní lajna s Pastrňákem.

Takhle Krejčí překonal Mrázka na začátku třetí třetiny:

"Mnozí Krejčího podceňují, dnes přitom po celou dobu předváděl doslova kouzla," napsal Michael Hurley ze stanice CBS. Jeho novinářský kolega Nick Goss z NBC dodal, že kdyby DeBrusk nespálil tolik šancí, mohl český centr posbírat klidně tři asistence.

Krejčí dal v play off už 37. gól, čímž se v historické tabulce střelců Bruins posunul na sedmé místo před legendárního Raye Bourquea.

Zatímco jiní hráči ve vyřazovacích bojích, kdy je na všechno méně času, uvadají, český veterán si v nich stále udržuje o kousek lepší produktivitu oproti základní části. I díky dvěma hattrickům a osmi vítězným gólům. Bodování celého play off ovládl už dvakrát. Nicméně s přibývajícím věkem výkonnost upadá.

Jsme tu omezeni víc než na MS, líčí Mrázek z bubliny. PlayStation má pořád v kufru Jsme tu omezeni víc než na MS, líčí Mrázek z bubliny. PlayStation má pořád v kufru Čtěte zde

Po výkonu proti Carolině se však zámořská média ptají: "Je fenomén Krejčí zpátky?"

"Jestli výkon druhé lajny při výhře nad Carolinou něco ukázal, tak to, že řeči o údajném Čechově úpadku v play off byly hodně přehnané," napsal Scott McLaughlin z rozhlasové stanice WEEI. "Viděli jsme jsme starého dobrého Krejčího, jeho formace po celý zápas dominovala."

Na rozdíl od elitního bostonského útoku se Krejčí a spol. blýskli už na závěr skupiny o umístění, kdy dali gól Washingtonu. Teď svoji formu potvrdili.

"Ale v play off se může všechno rychle změnit," upozornil zkušený centr. "Vždycky se říká, ať nejste moc nahoře, nebo dole, pokud jde o stav mysli. Prostě opravte chyby, co jste udělali, soustřeďte se na pozitiva a jděte dál."

Před rokem neodstartoval Krejčí tak impozantně, ale nakonec ve 24 kláních nastřádal slušných 16 bodů (4+12). Umlkl až v sedmizápasovém finále, kdy tuhou obranu St. Louis nalomil jen dvěma asistencemi, a tak mu druhý Stanley Cup unikl. Jak zvládne letošní reparát?

reklama