reklama

Pastrňák jen zíral. Rask nepochopitelně odjel z brány, parťáci na něj řvali

Tuukka Rask v utkání proti Rangers opustil bránu za stavu 2:2. Youtube.com
Stačilo málo a Boston by ve středečním zápase hokejové NHL na půdě Rangers prohrál těžko uvěřitelným způsobem. Těsně před třetí sirénou totiž náhle z brány odjel za stavu 2:2 gólman hostů Tuukka Rask.

Zkušený Fin tím všechny překvapil. Mnozí hráči netušili, co se děje.

Střídačka Bostonu však rychle zpozorněla. "Běž zpátky!" křičeli na Raska jeho spoluhráči, přičemž mnozí důrazně gestikulovali.

K pohromě nedošlo. Rangers zhruba 15 vteřin, během kterých hráli hosté s prázdnou brankou, k vítěznému gólu nevyužili. A v následném prodloužení nakonec slavil Boston. Rozhodující trefu vstřelil ze samostatného úniku hvězdný Brad Marchand. Radovali se také Češi David Pastrňák, David Krejčí a Jakub Zbořil.

Po utkání Rask nepochopitelný odjezd vysvětlil. "Musel jsem něco rychle říct Jarovi (náhradnímu brankáři Jaroslavu Halákovi, pozn. red.)," žertoval.

Pak vážněji dodal: "Fakt jsem si myslel, že prohráváme 1:2. Čekal jsem, že na mě kouč mávne, ať jdu ven. Říkal jsem si: 'Proč to ještě neudělal? Už zbývá jen minuta a půl.' Tak jsem to vzal na sebe, když jsme získali puk."

Marchand jen kroutil hlavou: "Za tohle to pěkně schytá. Jestli někdo nemá v zápase spát, tak právě brankář. Ale dnes také předvedl dost důležitých zákroků, takže mu to odpustíme."

reklama