Bostonu v prodloužení nahrála minela Capitals, Edmonton vstup do play off nezvládl

20. 5. 2021 6:21
Hokejisté Bostonu zdolali Washington 3:2 ve druhém prodloužení a v sérii prvního kola play-off NHL se dostali do vedení 2:1 na zápasy. Druhou výhru si připsala také Carolina, která porazila Nashville 3:0. Vstup do vyřazovacích bojů naopak nevyšel Edmontonu, který v prvním utkání podlehl Winnipegu 1:4. Soubojem Calgary a Vancouveru (6:2) definitivně skončila základní část.
Boston Bruins se raduje z výhry
Boston Bruins se raduje z výhry | Foto: Reuters

Ani třetí zápas série mezi Bostonem a Washingtonem nepoznal vítěze po šedesáti minutách. Bruins v průběhu utkání dvakrát dotahovali, ale v prodloužení zápas zlomili ve svůj prospěch. Na úvodní branku Alexandra Ovečkina odpověděl po necelé minutě Taylor Hall a prodloužení vystřelil chvíli po polovině třetí třetiny Brad Marchand.

V nastavení se čekalo na branku až do 86. minuty, kdy využil chybu brankáře Ilji Samsonova v rozehrávce Craig Smith.

Carolina zdolala díky dvaatřiceti zásahům brankáře Alexe Nedeljkovice Nashville 3:0 a po druhé domácí výhře se dostala do vedení 2:0 na zápasy. První dva góly Hurricanes vstřelil Sebastian Aho. Finský centr v 9. minutě poslal Carolinu do vedení a třiapadesát sekund před koncem základní hrací doby trefil prázdnou branku Predators. Skóre uzavřel půl minuty před závěrečnou sirénou Warren Foegele.

Edmonton nezvládl třetí třetinu úvodního střetnutí s Winnipegem a prohrál 1:4. V 29. minutě poslal Oilers do vedení Jesse Puljujärvi, to však bylo ze strany Edmontonu vše. Ještě ve druhé třetině srovnal Tucker Poolman a v polovině třetí části vstřelil vedoucí branku Jets Dominic Toninato. V závěru zápasu pojistili výhru Winnipegu dvěma góly do prázdné branky Kyle Connor a Blake Wheeler.

Výsledky NHL:

Dohrávka:

Calgary - Vancouver 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)

Branky: 8. a 31. M. Tkachuk, 13. Dubé, 17. Mangiapane, 26. B. Ritchie, 44. Mackey - 29. Horvat, 30. J. T. Miller. Střely na branku: 28:21. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. D. Ryan, 3. Dubé (všichni Calgary).

1. kolo play off:

Centrální divize - 2. zápas:

Carolina - Nashville 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 9. a 60. Aho, 60. Foegele. Střely na branku: 31:32. Diváci: 12.000 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Aho, 3. Skjei (všichni Carolina). Stav série 2:0.

Východní divize - 3. zápas:

Boston - Washington 3:2 ve 2. prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Branky: 30. Hall, 52. Marchand, 86. C. Smith - 29. Ovečkin, 39. Dowd. Střely na branku: 43:37. Diváci 4565 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1.C. Smith, 2. Marchand, 3. Hall (všichni Boston). Stav série 2:1.

Severní divize - 1. zápas:

Edmonton - Winnipeg 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 29. Puljujärvi - 32. Poolman, 50. Toninato, 59. Connor, 59. Wheeler. Střely na branku: 33:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Toninato (oba Winnipeg), 3. Puljujärvi (Edmonton).

Západní divize - 2. zápas:

Colorado - St. Louis 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Branky: 19., 56. a 60. MacKinnon, 1. a 24. Donskoi, 58. Saad - 37. Blais, 51. B. Schenn, 56. Hoffman. Střely na branku: 35:35. Diváci: 7739 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Donskoi (oba Colorado), 3. Hoffman (St. Louis). Stav série 2:0.