reklama

Brankář Mazanec se vrátil z farmy zpět do Nashvillu

Marek Mazanec Marek Mazanec autor: NHL.com
Pětadvacetiletý odchovanec Písku si opět prohodil místo s finským gólmanem Juusem Sarosem, který zamířil do Milwaukee.

Nashville - Hokejový brankář Marek Mazanec se po necelých dvou týdnech vrátil zpět do hlavního týmu Nashvillu v zámořské NHL. Pětadvacetiletý odchovanec Písku si opět prohodil místo s finským gólmanem Juusem Sarosem, který zamířil do Milwaukee.

Video: Jágrův gól nestačil, Boston zdolal Pantery díky dvěma trefám Pastrňáka Video: Jágrův gól nestačil, Boston zdolal Pantery díky dvěma trefám Pastrňáka Čtěte zde

Mazanec odchytal za Milwaukee v nižší AHL tři zápasy, ve kterých pomohl týmu Admirals ke dvěma výhrám. Nyní bude čekat, zda dostane další šanci i v NHL. V hlavní kanadsko-americké soutěži se mu zatím příliš nedařilo, v této sezoně odchytal 143 minut a 22 sekund, má průměr 5,44 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 80,9 procenta.

V zámoří působí Mazanec od roku 2013, kdy odešel do Nashvillu po zisku extraligového titulu s Plzní. Převážně chytal v AHL, kde strávil celý uplynulý ročník. V NHL odehrál celkem 29 utkání s průměrem 2,89 gólu na zápas, úspěšností 89,8 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

reklama