Brankář Mrázek vychytal výhru Caroliny v přípravě ve Washingtonu

29. 9. 2018 8:41
Mrázek si připsal 25 úspěšných zákroků a přispěl k výhře Caroliny nad Washingtonem 5:4 v prodloužení.
Zdeněk Orct, Petr Mrázek a Patrik Bartošák
Zdeněk Orct, Petr Mrázek a Patrik Bartošák | Foto: Lukáš Caha

New York - Český hokejový brankář Petr Mrázek se i ve třetím vystoupení v přípravě na nový ročník NHL v dresu Caroliny podílel na vítězství. V pátek poprvé bývalý hráč Detroitu a Philadelphie odchytal za Hurricanes celý zápas a přispěl 25 úspěšnými zákroky k výhře na ledě letošního vítěze Stanleyova poháru Washingtonu 5:4 v prodloužení. Jednou asistencí k tomu pomohl také devatenáctiletý útočník Martin Nečas.

Šestadvacetiletý Mrázek, který s Carolinou podepsal na začátku července jako nechráněný volný hráč roční kontrakt na 1,5 milionu dolarů, nejdříve inkasoval v deváté minutě. Capitals v přesilové hře otevřeli skóre díky kapitánovi Alexandru Ovečkinovi.

Ještě v první třetině ale otočili stav Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho a v polovině utkání zvýšil náskok hostů v početní výhodě Andrej Svečnikov, jemuž asistoval Nečas. Dvanáctý hráč draftu z loňského roku, který se před rokem po jednom startu v NHL vrátil do Komety Brno, v letošní přípravě bodoval i ve třetím duelu. Bilanci si vylepšil na dvě branky a jednu asistenci.

Do konce druhého dějství smazali ztrátu Jayson Megna a druhou trefou v utkání letošní držitel Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off Ovečkin. Carolině vrátil vedení ve 45. minutě v přesilovce Valentin Zykov, nastavení vynutil André Burakovsky a v něm rozhodl po 19 sekundách druhým gólem večera finský útočník Aho.

Mrázek si vychutnal i třetí úspěšný duel za Carolinu. V prvním vystoupení minulý týden v úterý za první polovinu utkání na ledě Tampy Bay při výhře 4:1 z devíti střel neinkasoval. O tři dny později při domácím vítězství nad Washingtonem 5:1 dostal prostor na úvodní dvě třetiny a dostal jednu branku z deseti pokusů Capitals.

Jednou asistencí přispěl v duelu hraném v Oshawě k výhře Buffala nad New York Islanders 5:4 v prodloužení útočník Vladimír Sobotka. Jednatřicetiletý někdejší hráče Bostonu a St. Louis se podílel ve 32. minutě na trefě Jeffa Skinnera, který zvýšil na 4:2.

Sobotka má ze čtyř vystoupení v dresu Buffala v přípravě na kontě tři body za gól a dvě asistence. Sabres jej získali na začátku června ze St. Louis spolu s útočníky Patrikem Berglundem a Tagem Thompsonem i dvěma volbami v draftu výměnou za útočníka Ryana O'Reillyho.