reklama

České duo oslňuje NHL. Je mezi námi úžasná chemie, chválil Pastrňák parťáka Krejčího

Čeští Davidové Pastrňák (uprostřed) a Krejčí slaví další úspěch Bostonu s kolegou Charliem McAvoyem Čeští Davidové Pastrňák (uprostřed) a Krejčí slaví další úspěch Bostonu s kolegou Charliem McAvoyem autor: Reuters
Útočník David Pastrňák potvrdil pozici nejlepšího střelce NHL dvěma góly, kterými pomohl Bostonu k úterní výhře 5:1 na ledě New Jersey a byl zvolen první hvězdou zápasu. Vítězství podpořil dvěma asistencemi David Krejčí.

Boston udeřil v 15. minutě dvakrát během čtrnácti sekund. U obou gólů si připsal druhou asistenci Krejčí, který nahradil v elitním útoku zraněného Patrice Bergerona.

"Je vždy hezké, když dostanete šanci si zahrát s takovými hráči," řekl Krejčí ke spolupráci s Bradem Marchandem a Pastrňákem. Společně nasbírali sedm bodů (2+5). "Patří k nejlepším hráčům na světě, hrozně mi to usnadňovali," doplnil český centr, který bodoval ve čtvrtém zápase za sebou (0+6).

Pastrňák pouze oprášil s Krejčím souhru ze začátku své kariéry. "Hrál jsem s ním pár let a je mezi námi úžasná chemie. Bylo snadné se k němu zase vrátit. Vím, co od něho očekávat. Musím být celou dobu připravený na cokoliv, protože dokáže přihrát přesně na hokejku z neskutečných pozic," vyzdvihl Pastrňák.

Krejčí přihrál u úvodní trefy na modrou čáru Marchandovi, ten přenesl hru na levou stranu a Matt Grzelcyk se prosadil z bodu pro vhazování. Vzápětí Krejčí založil rychlý protiútok, ve kterém Marchand nabil Pastrňákovi. Havířovský rodák zvýšil na 2:0 střelou bez přípravy z levého kruhu.

Trefa Davida Pastrňáka:

New Jersey v závěru prostřední třetiny snížilo, ale ve 44. minutě využil Pastrňák bleskově přesilovou hru ranou zpoza pravého kruhu a připsal si 19. zásah sezony.

Druhý gól Davida Pastrňáka:

Výhru pojistili obránce Grzelcyk druhým gólem v zápase a Connor Clifton.

Krejčí i Pastrňák shodně prohlásili, že se poučili z předchozího zápasu s Washingtonem, ve kterém vstoupili do třetí části také s vedením 2:1, ale prohráli na nájezdy. "O druhé přestávce jsme si připomínali, že musíme hrát správným způsobem, a to se povedlo. Celou třetinu jsme měli pod kontrolou a zvýšili jsme náskok," radoval se Pastrňák, který má na kontě 19 branek z 21 zápasů. Tabulku kanonýrů vede o tři trefy před Leonem Draisaitlem.

"Mám ho (Pastrňáka) na očích od doby, co se stal profesionálem. Sledujete toho chlapce, který chodí šťastný na stadion a nedává velkou váhu jen střílení branek a tvorbě šancí, ale chce vyhrávat. Prohry nesnáší a jeho celkový růst je dán hlavně tím, že hokej miluje," řekl trenér Bostonu Bruce Cassidy.

Vyzdvihl i atmosféru, jakou Pastrňák kolem sebe šíří. "Má vždy výbornou náladu. To v tréninku i zápasech také potřebujete," podotkl.

reklama