reklama

Český hokejista čtyřkou draftu NHL? Brněnský Nečas dělá za mořem stále větší dojem

Martin Nečas nosil na Hlinkově memoriálu kapitánské céčko. Martin Nečas nosil na Hlinkově memoriálu kapitánské céčko. autor: ČTK
Do draftu hokejové NHL zbývá ještě půl roku, v žebříčcích největších nadějí se však zabydluje 17letý útočník Martin Nečas, který může proklouznout mezi elitní desítku. Kanadská stanice TSN ho zařadila dokonce na čtvrtou příčku.

Praha – Byť má reprezentační dvacítka za sebou nevýrazné mistrovství světa, ne všichni její členové prošli přísným dohledem zámořských skautů a novinářů bez povšimnutí.

Roli největší české naděje pro červnový draft NHL nesporně potvrdil Martin Nečas, jehož za oceánem velebí stále víc.

Talentovaný útočník upoutal už na letním Hlinkově memoriálu, kde tuzemskou osmnáctku dovedl jako kapitán k premiérovému triumfu. Hodně zaujal Jiřího Fischera i další pozorovatele.

Ještě více se o něm začalo mluvit, když začal dávat góly v české extralize. Za brněnskou Kometu už odehrál 30 zápasů, v nichž nastřádal 13 bodů (6+7). Mezi neplnoletými mladíky nemá konkurenci i tím, že často nastupuje v elitní lajně.

Jestli zazáří také na dubnovém světovém šampionátu do 18 let, může být nejvýše draftovaným Čechem za hodně dlouhou dobu.

Napodobí Voráčka a Zachu?

Už teď má solidní šanci. Craig Button z kanadské stanice TSN ho v žebříčku, který sestavil po juniorském mistrovství, zařadil na čtvrté místo, což vysvětlil následovně: "Nečas je dost soutěživý na to, aby dal věci do pohybu. Když narazí na překážky, nevzdává se. Až fyzicky vyspěje, jeho hra bude ještě o hodně lepší."

Bukač: Hráčům nemůžu nic vytknout, ale všichni jsou stejní. Problém je ve výchově, padáme k Dánům Bukač: Hráčům nemůžu nic vytknout, ale všichni jsou stejní. Problém je ve výchově, padáme k Dánům Čtěte zde

Český hokejista v první čtyřce draftu už je spíš raritou. Naposledy takhle vysoko vystoupal Rostislav Klesla v roce 2000.

Názory na dražbu talentů se však různí. Ne všichni vidí Nečase v tak dobrém světle jako TSN. Třeba konkurenční stanice Sportsnet ho v aktuálním pořadí zařadila na desáté místo. "Nepatří mezi největší hráče na ledě, ale vynahrazuje to kreativitou a tvrdou prací," píše Jeff Marek.

Ze specializovaných organizací nabízí čerstvý pohled jen International Scouting Services, která Nečase vidí jako celkovou osmnáctku. Ze všech žebříčků je však patrné, že brněnský útočník dělá stále lepší dojem a může proklouznout mezi nejlepší desítku, což by byl velký úspěch. Za poslední dekádu něco takového zvládli jen Pavel Zacha (šestka v roce 2015) a Jakub Voráček (sedmička v roce 2007).

Střihli selfie a dali hobla trenérovi. Takhle osmnáctka sfoukla USA a poprvé vyhrála "Hlinku" Střihli selfie a dali hobla trenérovi. Takhle osmnáctka sfoukla USA a poprvé vyhrála "Hlinku" Prohlédněte zde

Bez šance na první kolo není ani sparťanský útočník Ostap Safin, i když častěji mu za oceánem věští druhé kolo, někdy dokonce třetí.

Pokud ale někdo dodá v červnu českému hokeji dávku optimismu, bude to Martin Nečas.

reklama