Chicago prodloužilo vítěznou sérii na sedm zápasů, posedmé v sezoně se trefil Hossa

10. 11. 2016 6:44
Tři zápasy měla v noci na čtvrtek na programu NHL a ani v jednom se nerozhodlo v základní hrací době. Prodloužení utkání mezi Chicagem a St. Louis ale trvalo pouhých 25 sekund, po kterých rozhodl Artěmij Panarin o sedmém vítězství Blackhaws v řadě.
Hokejisté Chicaga se radují ze sedmého vítězství v řadě.
Hokejisté Chicaga se radují ze sedmého vítězství v řadě. | Foto: Reuters

St. Louis - Hokejisté Chicaga zvítězili ve středečním utkání NHL na ledě St. Louis 2:1 v prodloužení a natáhli sérii výher na sedm zápasů. Blackhawks tak potvrdili pozici druhého nejlepšího týmu v celé lize, rozhodující gól vstřelil už ve 25. sekundě nastaveného času Artěmij Panarin.

V sestavě Chicaga vyšlo místo znovu pouze na jednoho z dvojice českých obránců Michala Kempného, zatímco Michal Rozsíval sledoval zápas pouze z tribuny v roli náhradníka. A mimo jiné viděl Kempného první potyčku, když se český nováček ve druhé třetině vleže přetahoval za brankou s Davidem Perronem, za což oba dostali jen dvouminutové tresty.

Blackhawks už předtím dostal do vedení svým sedmým gólem v sezoně Marián Hossaa dlouho se zdálo, že to bude hostům stačit. Až v 58. minutě vyrovnal střelou od modré čáry obránce Alex Pietrangelo a poslal zápas do prodloužení.

Jenže stejný hráč byl vzápětí vyloučen za vyhození puku mimo kluziště, čtveřice hráčů Chicaga v úvodu prodloužení uzamkla trojici domácích v jejich obranném pásmu a sekundu poté, co Pietrangelo opustil trestnou lavici, rozhodl Panarin přesnou střelou švihem.

"Nemám ponětí, kudy ten puk proletěl," krčil rameny brankář Blues Jake Allen, jemuž ve výhledu clonili hned dva hráči. "Jen jsem slyšel, jak puk zapadl do branky," dodal Allen. "Tohle je hořká porážka. Cítím se teď hodně špatně. Nechat se takhle zbytečně vyloučit..." litoval Pietrangelo. "Ale myslím, že jsme odvedli dobrou práci a máme aspoň bod."

Hlavní hvězdou večera byl vyhlášen hostující gólman Corey Crawford, který zneškodnil 27 z 28 střel a potvrdil skvělou formu. V posledních šesti duelech inkasoval jen šestkrát a ve všech slavil vítězství. "Jo, cítím se teď dobře," konstatoval. "Dobře se mi čte hra. Jsem v brankovišti trpělivý, když je potřeba, tak si naopak trochu povyjedu a chytám agresivněji. Ale pořád je prostor na zlepšování," dodal Crawford.

Také zbývající dva středeční zápasy neskončily po šedesáti minutách. Columbus znovu v sestavě s Lukášem Sedlákem pokořil Anaheim 3:2 v prodloužení díky trefě devatenáctiletého obránce Zacha Werenskiho, který si tak připsal první vítězný gól v NHL. Ottawa uspěla v Buffalu 2:1 až po samostatných nájezdech.

NHL:

Columbus - Anaheim 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 2. Jenner, 6. Saad, 62. Werenski - 38. Rakell, 42. Ritchie. Střely na branku: 18:32. Diváci: 10.250. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Jenner, 3. Johnson (všichni Columbus).

St. Louis - Chicago 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 58. Pietrangelo - 22. Hossa, 61. Panarin. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.704. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Allen (St. Louis), 3. Panarin (Chicago).

Buffalo - Ottawa 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 3. Baptiste - 28. Dzingel, rozh. nájezd Ryan. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17.884. Hvězdy zápasu: 1. Condon (Ottawa), 2. Lehner (Buffalo), 3. Dzingel (Ottawa).