Aktualizováno 31. 3. 2018 9:01
Premiérová trefa Filipa Chytila však k výhře New Yorku Rangers s Tampou Bay nepomohla.
Filip Chytil střílí svoji první branku v NHL
Filip Chytil střílí svoji první branku v NHL | Foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Filip Chytil vstřelil v NHL premiérový gól, kterým zmírnil prohru New Yorku Rangers 3:7 s Tampou Bay. Ondřej Pavelec inkasoval šest branek z 49 střel, zbývající trefu přidal lídr Východní konference v powerplay. Michal Kempný se poprvé gólově prosadil v dresu Washingtonu, který českého obránce získal před pěti týdny z Chicaga, ale s týmem podlehl Carolině 1:4.

Rangers po první třetině vedli 1:0 a Pavelec mužstvo v zápase několikrát podržel, v rozmezí 24. až 43. minuty ale dostal pět gólů. První tři padly z dorážek před brankou, další dvě z přečíslení. "Hráli jsme proti velmi dobrému týmu, který, když máte výpadek, vás potrestá. To se dnes stalo," řekl útočník Rangers Chris Kreider.

Poté přišla chvíle Chytila, který si první zásah připsal v pátém startu v soutěži. Český mladík snížil na 2:5, když se k němu odrazila od zadního mantinelu nepřesná střela Matse Zuccarella a pohodlně puk doklepl do prázdné branky. "Je to pro mě něco mimořádného. Jsem šťastný, že jsem svůj první gól dal v Madison Square Garden. Každým střídáním jsem sebevědomější a góly dávám rád," rozplýval se Chytil.

Podle trenéra Rangers Alaina Vigneaulta si spousta jeho svěřenců vybrala slabší den, ale český útočník byl výjimkou. "Filip odehrál dobrý zápas. Ukázal, že je rychlý, měl několik dobrých akcí a vstřelil i první gól v NHL. Z mého pohledu předvedl dobrý výkon," řekl. Klub povolal Chytila do hlavního týmu v neděli a český hráč zaznamenal ve třech zápasech dva body.

Rangers se ještě v 57. minutě dostali po Kreiderově trefě na rozdíl dvou branek, ale při hře bez gólmana inkasovali pošesté a v oslabení posedmé. Ondřej Palát při kanonádě Tampy Bay nebodoval, Andrej Šustr zůstal mezi náhradníky. Naprázdno vyšel i jejich spoluhráč Nikita Kučerov, který je druhý v produktivitě soutěže, a stále tak ztrácí na vedoucího Connora McDavida šest bodů.

Kempný dal jediný gól Chicaga

Kempný, který nastoupil za Washington po osmnácté, otevřel skóre ve 24. minutě střelou od modré čáry. Český obránce dal gól podruhé v sezoně a obě jeho trefy dělí tři a půl měsíce. Carolina za 40 sekund vyrovnala a ještě ve druhé třetině třetině vstřelila druhý gól.

V závěrečné části mohl vyrovnat Jakub Vrána, ale neproměnil sólový únik, když jeho bekhendový blafák Scott Darling kryl. Hosté poté v závěrečných pěti minutách zpečetili výhru dvěma trefami. "Málo hráčů dnes tahalo za jeden provaz. A když v této soutěži neodvede každý to nejlepší, rychle se vám to může vymstít," řekl kouč Washingtonu Barry Trotz.

Anaheim udolal v derby Los Angeles 2:1 v prodloužení. U obou branek asistoval Ondřej Kaše, který tím vyrovnal bilanci gólů a přihrávek v této sezoně (18+18). Ducks drží v Západní konferenci první divokou kartu a svému kalifornskému rivaluovi se přiblížili na rozdíl jednoho bodu.

Stejně bodů jako osmé St. Louis má v Západní konferenci deváté Colorado, které v pátek přehrálo Chicago 5:0. Gólman Semjon Varlamov kryl 30 střel, ale v závěru po kolizi s Tomášem Jurčem ze zápasu odstoupil. Ruského gólmana nahradil Jonathan Bernier a zneškodnil tři pokusy. V historii klubu se stalo poprvé, že tým v utkání neinkasoval díky zásahům dvou brankářů.

Tomáš Plekanec si připsal v minulém utkání první bod v dresu Toronta, ale tentokrát zůstal stejně jako jeho spoluhráč Roman Polák jen mezi náhradníky. Kanadský klub bez českých hokejistů zvítězil na ledě New York Islanders 5:4.

NHL:

NY Islanders - Toronto 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Branky: 13. Beauvillier, 19. Boychuk, 31. B. Nelson, 47. Tavares - 17. Kadri, 28. Zajcev, 38. Marner, 43. J. Van Riemsdyk, 57. Matthews. Střely na branku: 33:32. Diváci: 13.018. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner (oba Toronto), 3. Beauvillier (NY Islanders).

NY Rangers - Tampa Bay 3:7 (1:0, 0:2, 2:5)

Branky: 15. Skjei, 49. Chytil, 57. Kreider - 24. a 42. Paquette, 43. a 59. Point, 25. Killorn, 41. J. T. Miller, 60. Girardi. Střely na branku: 31:50. Ondřej Pavelec odchytal za Rangers 59:29 minuty, inkasoval šest branek z 49 střel a úspěšnost zásahů měl 87,76 procenta. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Paquette, 2. J. T. Miller, 3. Killorn (všichni Tampa Bay).

Washington - Carolina 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 23. Kempný - 24. D. Ryan, 32. Faulk, 55. Aho, 58. B. McGinn. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. D. Ryan, 2. Faulk, 3. Darling (všichni Carolina).

Colorado - Chicago 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky: 19. a 58. Andrighetto, 29. Barrie, 47. Rantanen, 49. Jost. Střely na branku: 36:33. Diváci: 17.985. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Andrighetto, 3. Barrie (všichni Colorado).

Anaheim - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 37. N. Ritchie (O. Kaše), 65. Rakell (O. Kaše) - 7. Doughty. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17.473. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Getzlaf, 3. N. Ritchie (všichni Anaheim).

Vegas - St. Louis 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 14. a 61. Marchessault, 7. W. Karlsson, 37. Neal - 3. Berglund, 17. B. Schenn, 47. Thorburn. Střely na branku: 26:24. Diváci: 18.191. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. W. Karlsson, 3. Neal (všichni Vegas).