reklama

Čínský trh láká i NHL. Kings a Canucks sehrají v Pekingu a Šanghaji dva přípravné duely

Čínští hokejisté Čínští hokejisté autor: Reuters
Hokejová NHL by ráda expandovala na čínský trh. V zemi, která bude v roce 2022 hostit zimní olympiádu, sehraje dva přípravné duely před novou sezonou.

Peking - Hokejová NHL zavítá před příští sezonou do Číny. V září se v zemi, která bude v roce 2022 hostit zimní olympijské hry, odehrají dva přípravné zápasy Los Angeles s Vancouverem. První duel je na programu 21. září v Šanghaji, druhý se uskuteční o dva dny později v Pekingu. Plán dnes v čínské metropoli oznámil komisionář NHL Gary Bettman.

Zlom v jednání o účasti hráčů z NHL na olympiádě? IIHF se nabídla, že zaplatí pojištění a cestu Zlom v jednání o účasti hráčů z NHL na olympiádě? IIHF se nabídla, že zaplatí pojištění a cestu Čtěte zde

NHL se tak po vzoru dalších profesionálních soutěží snaží získat na atraktivním čínském trhu větší pozornost fanoušků. Velké popularitě už se v Číně těší například evropské fotbalové ligy či basketbalová NBA, která prorazila i díky někdejší hvězdě Jao Mingovi.

Bettmanovo oznámení přišlo v době, kdy se stále diskutuje o tom, zda se hráči NHL zúčastní v příštím roce olympijských her v korejském Pchjongčchangu. Majitelé týmů nejsou přerušení ligy kvůli turnaji pod pěti kruhy příliš nakloněni a nic na tom zatím nezměnila ani nabídka Mezinárodní hokejové federace IIHF, že převezme náklady na cestovní výlohy i pojištění hráčů.

Snaha zpopularizovat hokej v Číně ale podle Bettmana nesouvisí s tím, zda hráči z NHL budou či nebudou startovat na olympiádě. "Podstatné je, že ať budou naši hráči dva týdny hrát v Koreji nebo v Pekingu, nic to nezmění na našem dlouhodobém plánu podpořit růst hokeje v Číně," řekl Bettman.

reklama