reklama

Srdcervoucí, oplakává Pastrňák smrt exparťáka. Kanada dojala 15kilometrovou kolonou

Lidé v Kanadě uctili památku hokejisty Colbyho Cavea, který zemřel po krvácení do mozku. Lidé v Kanadě uctili památku hokejisty Colbyho Cavea, který zemřel po krvácení do mozku. autor: ČTK
Stovky aut a nespočet kondolencí. V Kanadě velkolepě uctili památku Colbyho Cavea, hokejisty NHL, který v pouhých 25 letech nečekaně zemřel po krvácení do mozku.

Premiérový gól v NHL vstřelil před více než rokem za Boston po nahrávce Davida Pastrňáka. Dál ale Cave pokračoval v Edmontonu, kde se chtěl stát pevnou součástí hlavního mužstva.

Stihl ale jen 44 zápasů. V sobotu zemřel v torontské nemocnici, kde v úterý podstoupil operaci kvůli krvácení do mozku. Doktoři odstranili koloidní cystu, která tlačila na hráčův mozek, ale víc udělat nemohli. Hokejista se z umělého spánku neprobral.

"Naše rodina je v šoku, ale víme, že Colby byl svou rodinou milovaný, stejně tak svými přáteli, hokejovou komunitou a dalšími. Děkujeme všem za modlitby v této těžké době," sdělila Caveova rodina veřejnosti.

Hráči kondolovaly slavné osobnosti včetně Wayna Gretzkého, ale také lidé z menšího města North Battleford v provincii Saskatchewan, kde se Cave narodil a kde hrál za mládežnické výběry až do svých 16 let.

Caveovu rodinu, která se po zdrcujících dnech do North Battlefordu vracela, musela dojmout záměrná kolona aut na tamní dálnici. Lidé tak uctili hokejistovu památku. Někteří po výstupu z vozidla vytáhli vlajky, jiní si s sebou vzali transparenty nebo třeba dres Edmontonu.

Přijel také bývalý obránce Oilers Eric Gryba, který z místa napsal: "Údajně je tady 15kilometrová kolona aut čekající na rodinu Colbyho Cavea."

"Vzhledem k tomu, co se teď ve světě děje, je neuvěřitelné vidět, jak velká část komunity přijela rodinu podpořit," řekl přítel Caveových Heath Gabruch.

Premiér Saskatchewanu Scott Moe zveřejnil na sociální síti video, které z výšky zachycuje "nekonečnou" čáru aut.

Lidé si mezi sebou museli držet určitý odstup kvůli aktuální pandemii koronaviru. Jinak ale nákaza s úmrtím hráče nesouvisí, jak potvrdil jeho agent Jason Davidson.

Drama se špatným koncem odstartovalo v pondělí, kdy byl Cave s bolestmi hlavy převezen do nemocnice.

"Nedává to žádný smysl," zlobil se kapitán Edmontonu Connor McDavid, když novinku vstřebával. "Byl jsi úžasný člověk, Cavere. Přinášel jsi hrozně moc pozitivní energie do kabiny a života ostatních. Budeš nám hodně chybět."

"Odpočívej v pokoji," vzkázal bývalému parťákovi Pastrňák. "Je to srdcervoucí zpráva. Měl jsem to štěstí, že jsem byl tvůj kamarád a spoluhráč. Vždycky jsi měl dobrou náladu a úsměv. Nezapomenu na tebe."

Tak lidé na dálnici u města North Battleford uctili Caveovu památku:

reklama