Colorado nasázelo v NHL Seattlu sedm gólů. Nováček se trápí, prohrál pošesté za sebou

20. 11. 2021 9:09
Hokejisté Colorada zvítězili v NHL na ledě Seattlu přesvědčivě 7:3 a přivodili nováčkovi soutěže šestou prohru za sebou. Vancouver zdolal Winnipeg 3:2 a zastavil sérii pěti porážek. V pátečním programu soutěže, který nabídl dvě utkání, nenastoupil žádný český hráč.
Brankář Seattlu Philipp Grubauer právě dostal od Colorada další gól
Brankář Seattlu Philipp Grubauer právě dostal od Colorada další gól | Foto: Reuters

Colorado nasázelo Seattlu čtyři góly ve druhé třetině a vedlo ve 45. minutě už 7:0. Dvakrát se trefili Cale Makar a Andre Burakovsky, který v obou případech využil přesilovou hru.

Zbývající branky vstřelili Valerij Ničuškin, který se prosadil dokonce v oslabení, Erik Johnson a Nicolas Aube-Kubel. Avalanche nezastavil ani jejich bývalý gólman Philipp Grubauer, který vystřídal ve 26. minutě za stavu 0:4 v brankovišti Chrise Driedgera.

Seattle ve zbytku utkání alespoň zkorigoval stav a zabránil, aby si připsal nejvyšší porážku ve své krátké historii. Tou i nadále zůstává debakl 1:6 ve Philadelphii. O úpravu skóre se postarali Jordan Eberle, Brandon Tanev a Colin Blackwell. První dva góly vstřelil nováček soutěže v početní převaze.

"Existuje jen jedna cesta, jak se z toho dostat, a tou je poctivá práce a držet při sobě," uvedl trenér Seattlu Dave Hakstol, jehož svěřenci jsou s devíti body nejhorším týmem Pacifické divize. "Někdy stačí jedna vydřená výhra, z kluků spadne tlak a věci se začnou hýbat správným směrem," doplnil.

Colorado, které před zápasem oznámilo, že prodloužilo s trenérem Jaredem Bednarem smlouvu o další dva roky, se naopak po rozpačitém začátku zvedá. V úvodních šesti zápasech získalo jen čtyři body, v následujících osmi utkáních ale vytěžilo třináct bodů. Aktuálně má sérii čtyř výher se skóre 24:7.

Vancouver se mohl opřít o brankáře Thatchera Demka, který v zápase kryl 36 střel a stal se první hvězdou zápasu. Canucks vycházely i přesilové hry, z jedné otevřel skóre v úvodní třetině Oliver-Ekman-Larsson, z další zvýšil ve 27. minutě Conor Garland na 3:1.

Zbývající branku domácích dal Kyle Burroughs, který týmu zajistil dvougólový náskok. Winnipeg snižoval zásahy Nikolaje Ehlerse a Pierra-Luca Duboise, který zápas zdramatizoval v čase 57:32. Vancouver těsné vedení uhájil a vyhrál teprve potřetí z posledních dvanácti zápasů.

Výsledky NHL:

Seattle - Colorado 3:7 (0:2, 0:4, 3:1)

Branky: 46. Eberle, 49. B. Tanev, 56. Blackwell - 5. a 26. Burakovsky, 24. a 33. Makar, 7. Ničuškin, 38. E. Johnson, 45. Kubel. Střely na branku: 28:30. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Makar (Colorado), 2. Blackwell (Seattle), 3. Burakovsky (Colorado).

Vancouver - Winnipeg 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 14. Ekman-Larsson, 24. Burroughs, 27. Garland - 25. Ehlers, 58. Dubois. Střely na branku: 29:38. Diváci: 18.628. Hvězdy zápasu. 1. Demko, 2. Burroughs, 3. Ekman-Larsson (všichni Vancouver).

1. Winnipeg 17 9 4 4 54:45 22
2. Minnesota 16 11 0 5 56:49 22
3. St. Louis 16 9 2 5 55:43 20
4. Nashville 16 9 1 6 44:42 19
5. Colorado 14 8 1 5 54:44 17
6. Dallas 15 6 2 7 39:50 14
7. Chicago 16 5 2 9 37:53 12
8. Arizona 17 2 2 13 30:67 6