Columbus natáhl vítěznou sérii na devět zápasů, Lundqvist se vyrovnal Haškovi

Aktualizováno 19. 12. 2016 10:51
Columbus Blue Jackets zvítězil na ledě Vancouveru 4:3 po samostatných nájezdech a natáhl vítěznou sérii na devět zápasů, čímž vyrovnal klubový rekord. Chicago porazilo San Jose 4:1 a upevnilo si vedení v celé soutěži. New York Rangers přemohl New Jersey po nájezdech a prohloubil krizi týmu z New Arku.
John Tortorella
John Tortorella | Foto: ČTK

New York - Hokejisté Columbusu vyhráli v nedělním utkání NHL na ledě Vancouveru 4:3 v prodloužení a protáhli svou vítěznou sérii na devět zápasů. Blue Jackets tak vyrovnali klubový rekord a trenér John Tortorella se stal prvním koučem narozeným v USA, který oslavil 500. výhru v kariéře.

Vyrovnání rekordu se otřásalo v základech

Jeho svěřenci sice ve Vancouveru ztratili ve třetí třetině slibné vedení 2:0 a 3:2, už po 46 sekundách nastaveného času ale rozhodl o jejich triumfu po úniku dva na jednoho obránce Seth Jones. Dvěma góly se na úspěchu hostů podílel Brandon Saad.

Osmapadesátiletý Tortorella dosáhl jubilea zrovna proti svému bývalému klubu, který vedl v letech 2013 až 2014. "Ale není to pro mě něco speciálnějšího. Čím déle jsem v lize, tím víc si to snažím užívat. Vím, že nebudu trénovat věčně a že už jsem spíš ve druhé půlce kariéry," uvedl Tortorella, který po utkání dostal od kapitána Nicka Foligna puk na památku.

Devět utkání v řadě dokázali Blue Jackets vyhrát už loni na jaře. Tentokrát ale navíc bodovali v jedenácti zápasech za sebou a od 23. listopadu neprohráli v základní hrací době. "Ukazuje to charakter našeho mužstva. Ztratili jsme dvoubrankový náskok, ale dokázali jsme najít cestu, jak zápas vyhrát v prodloužení," řekl Saad.

Švédský brankář Henrik Lundqvist se vyrovnal s 389 výhrami v historických tabulkách na 12. místě nejlépe postavenému Evropanovi Dominiku Haškovi. Čtyřiatřicetiletý olympijský vítěz z roku 2006 vychytal vítězství New York Rangers nad New Jersey 3:2 po samostatných nájezdech. "Je to pro mě výjimečný moment," řekl Lundqvist.

Také Chicago najíždí na vítěznou vlnu

Na pět utkání prodloužili vítěznou šňůru hokejisté Chicaga výhrou 4:1 nad San Jose. Blackhawks rozhodli třemi góly ve třetí třetině a se 48 body dál vládnou celé NHL o bod před New York Rangers, kteří porazili New Jersey 3:2 po samostatných nájezdech.

Klíčovou postavou Chicaga, které odehrálo šestý zápas během deseti dnů, byl brankář Scott Darling, který pochytal 33 střel. "Cítil jsem se dobře. Jistě, máme nabitý program a plno cestování, ale před sezonou jsme tvrdě trénovali, abychom na tohle byli připravení," řekl Darling.

Jediný gól stačil na výhru Bostonu, který zdolal 1:0 Los Angeles. Rozhodující moment se odehrál už v 5. minutě, kdy Jimmy Hayes před brankou tečoval střelu Colina Millera. Gólman Tuukka Rask si připsal 18 zákroků a počtvrté v sezoně vychytal čisté konto.

Bruins se museli obejít bez svého nejlepšího střelce Davida Pastrňáka, který se podrobil drobné operaci v lokti, a vyhráli teprve druhý z posledních sedmi zápasů. "Dali jsme jen jednu branku, ale měli jsme i další šance. Hlavně jsme ale odvedli skvělou práci v defenzivě, což byl samozřejmě klíč k úspěchu," konstatoval trenér Bostonu Claude Julien.

Tři body za gól a dvě asistence zaznamenal Patrik Laine a dovedl Winnipeg k výhře 4:1 nad Coloradem. Dvakrát se v utkání trefil Nikolaj Ehlers.

NHL:

Boston - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: J. Hayes. Střely na branku: 30:18. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. J. Hayes, 2. Rask (oba Boston), 3. Budaj (Los Angeles).

Winnipeg - Colorado 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 45. a 60. Ehlers, 28. Laine, 43. Wheeler - 58. Iginla. Střely na branku: 30:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Laine, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).

NY Rangers - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 49. Kreider, 59. Stepan, rozhodující sam. nájezd K. Hayes - 25. Parenteau, 51. Wood. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Schneider (New Jersey), 3. Nash (Rangers).

Chicago - San Jose 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 37. Keith, 47. Hartman, 58. Hinostroza, 60. P. Kane - 22. Pavelski. Střely na branku: 26:34. Diváci: 22.027. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Keith, 3. Hartman (všichni Chicago).

NY Islanders - Ottawa 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)

Branky: 21. Lee, 35. Beauvillier - 18. a 57. Z. Smith, 11. Ryan, 36. Stone, 46. Brassard, 60. Pyatt. Střely na branku: 31:34. Diváci: 13.102. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Z. Smith (oba Ottawa), 3. Lee (Islanders).

Vancouver - Columbus 3:4 v prodl. (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)

Branky: 43. Sutter, 48. D. Sedin, 59. Hansen - 34. a 56. Saad, 22. Atkinson, 61. S. Jones. Střely na branku: 17:25. Diváci: 18.113. Hvězdy zápasu: 1. Hansen (Vancouver), 2. Saad, 3. Jones (oba Columbus).