Pastrňákův gól nestačil. Boston prohrál s Columbusem ve druhém prodloužení

Patrice Bergeron v souboji s gólmanem Columbusu. Patrice Bergeron v souboji s gólmanem Columbusu. autor: Reuters
Útočník David Pastrňák vstřelil ve druhém semifinálovém utkání Východní konference NHL jeden gól Bostonu, který ale prohrál s Columbusem 2:3 ve druhém prodloužení. Zápas rozhodl v čase 83:42 Matt Duchene a upravil stav série na 1:1. Také Dallas vyrovnal v semifinále Západní konference stav na 1:1, když zvítězil na ledě St. Louis 4:2.

Boston v základní hrací době vedl 1:0 a 2:1. Skóre otevřel Matt Grzelcyk v přesilové hře a druhou asistenci si u jeho trefy připsal David Krejčí. Druhý gól domácích dal Pastrňák bruslí. Český útočník sváděl na hranici brankovište souboj a od něho se přihrávka Charlieho Coylea odrazila za brankovou čáru.

Columbus vyrovnal ve druhé třetině trefami Arťoma Panarina. Ruský útočník poprvé překonal Tuukku Raska v přesilové hře střelou bez přípravy z levého kruhu a podruhé se prosadil z opačné strany perfektní ranou pod břevno. Smolařem prodloužení se stal Patrice Bergeron, když mu dvě velké šance zlikvidoval brankář Sergej Bobrovskij a jeho vyloučení potrestal Matt Duchene.

Dallas vedl ve 14. minutě 2:0 po akcích Roopea Hintze. Dvaadvacetiletý nováček otevřel skóre střelou z mezikruží a poté připravil v přečíslení dva na jednoho gól pro Mira Heiskanena, který zakončil rychlý protiútok blafákem a střelou do prázdné branky. St. Louis snížilo vzápětí ranou Coltona Parayka od modré čáry, ale ještě v první třetině udeřil z dalšího brejku Mattias Janmark. Domácí dali kontaktní gól na začátku třetí části tečí Jadena Schartze, ale při powerplay zpečetil výhru Hintz.

St. Louis slaví Stanley Cup, Boston zůstal pod vrcholem. Projděte si výsledky NHL St. Louis slaví Stanley Cup, Boston zůstal pod vrcholem. Projděte si výsledky NHL Prohlédněte zde

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

Boston - Columbus 2:3 ve druhém prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 8. Grzelcyk (Krejčí), 23. Pastrňák - 22. a 29. Panarin, 83. Duchene. Střely na branku: 31:41. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. T. Rask (Boston). Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápas:

St. Louis - Dallas 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

Branky: 15. Parayko, 42. Schwartz - 8. a 60. Hintz, 14. Heiskanen, 15. Janmark. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.285. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Parayko (St. Louis), 3. Dickinson (Dallas). Stav série: 1:1.