Crosby pokořil hranici 400 gólů, Simon se na výhře Pittsburghu podílel dvěma asistencemi

Sidney Crosby slaví se spoluhráči gól do sítě St. Louis Blues. Sidney Crosby slaví se spoluhráči gól do sítě St. Louis Blues. autor: Reuters
Pittsburgh zvítězil v St. Louis 4:1 a Sidney Crosby překonal díky dvěma gólům hranici 400 branek v NHL. Dominik Simon zapsal dvě nahrávky.

New York - Český útočník Dominik Simon se podílel dvěma asistencemi na vítězství hokejistů Pittsburghu 4:1 na ledě St. Louis. Dva góly dal Sidney Crosby a překonal hranici 400 branek v NHL.

Jubilejní trefu zaznamenal kapitán obhájců Stanleyova poháru ve 24. minutě, kdy rychle odpověděl na úvodní gól zápasu Kylea Brodziaka. V 58. minutě pak Crosby uzavřel skóre utkání svým 401. gólem po Simonově přihrávce střelou do prázdné branky při power play domácích.

Mladý český útočník asistoval také u třetího gólu vítězů. Za brankou St. Loius připravil o puk obránce Alexe Pietrangela a jeho pobídku využil ke skórování najíždějící Riley Sheahan.

Hranice 400 branek v NHL dosáhl třicetiletý Crosby jako 95. hráč v historii. Potřeboval k tomu 839 zápasů. O jubilejní zásah marně usiloval v předchozích deseti utkáních.

V lize je v současnosti jen pět dalších hráčů, kteří nasbírali nejméně 400 gólů. Před Crosbym to dokázali Alexandr Ovečkin (590), Patrick Marleau (526), Marián Hossa (525), Rick Nash (433) a Marián Gáborík (403).

NHL:

St. Louis - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 24. Brodziak - 24. a 58. Crosby (na druhou Simon), 42. Rust, 52. Sheahan (Simon). Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.975. Hvězdy utkání: 1. Crosby, 2. Murray, 3. Malkin (všichni Pittsburgh).