Ovečkin vyzval v první minutě Crosbyho k bitce, ale z výhry se radoval Pittsburgh

20. 12. 2018 6:36
Hokejisté Pittsburghu zvítězili ve středečním utkání NHL i díky gólu a přihrávce Sidneyho Crosbyho na ledě Washingtonu 2:1. Kapitán Penguins zastínil na druhé straně Alexandra Ovečkina, který vyšel naprázdno poprvé po čtrnácti zápasech. Stejným výsledkem 2:1 porazilo Colorado doma Montreal.
Alexandr Ovečkin a Sidney Crosby na sebe pokřikují přes střídačku
Alexandr Ovečkin a Sidney Crosby na sebe pokřikují přes střídačku | Foto: Reuters

Že se hráči Washingtonu a Pittsburghu nesnáší, ukázala hned první minuta. V ní domácí útočník Tom Wilson v pěstní výměně knockoutoval Jamie Oleksiaka a oba kapitáni Crosby s Ovečkinem poté na sebe pokřikovali ze střídaček, přičemž ruský hokejista dokonce vyzval Crosbyho k pěstnímu souboji. Na tuto výzvu ale Kanaďan nereflektoval, a tak se nakonec Ovečkin o pár minut později popral alespoň s Krisem Letangem.

Podívejte se na výměnu názorů mezi Crosbym a Ovečkinem

A zde se můžete podívat na bitku, která incidentu předcházela

Wilson připravil úvodní gól zápasu, když využil chybného střídání Pittsburghu a vyslal do sóla Larse Ellera, který trefil volné místo nad vyrážečkou Matta Murrayho. V polovině utkání při vyloučení Michala Kempného vyrovnal Crosby, který usměrnil střílenou přihrávku Jevgenije Malkina do odkryté branky. Vítězný gól dal Bryan Rust z dorážky. Ovečkin strávil na ledě 25 minut, ale žádná z jeho pěti střel, která šla na branku, se neujala.

Montreal se dostal do vedení tečí Brendana Gallaghera, ale poté úřadovala elitní řada Colorada. K vyrovnání pomohl domácím i gólman Carey Price, který v utkání usiloval o jubilejní třístou výhru v NHL. Jeho chybnou rozehrávku potrestal Mikko Rantanen, s 58 body nejproduktivnější hráč soutěže. Zápas rozhodl v úvodní minutě třetí třetiny Gabriel Landeskog, když při dorážce trefil puk ze vzduchu do prázdné branky.

Výsledky NHL:

Washington - Pittsburgh 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 27. Eller - 30. Crosby, 39. Rust. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. M. Murray, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Holtby (Washington).

Colorado - Montreal 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 25. Rantanen, 41. Landeskog - 6. Gallagher. Střely na branku: 26:36. Diváci: 15.469. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Landeskog, 3. Rantanen (všichni Colorado).