reklama

Čtyřicátník Chára s hokejem jen tak nesekne, chce prostor za každé situace. Prodlouží s Bruins?

Zdeno Chára Zdeno Chára autor: Reuters
Sedmiletý kontrakt s Bostonem je téměř u konce a jeden z nejslavnějších slovenských hokejistů bude řešit svoji budoucnost. S hokejem však Zdeno Chára končit nehodlá ani po čtyřicítce. Stále jej miluje a setrvání v dresu Bruins nevyvrátil.

Boston - Dvoumetrový obr Zdeno Chára nemá na konec aktivní kariéry ani pomyšlení. Slovenský zadák, který nedávno oslavil jubilejní čtyřicáté narozeniny, bude v nejbližší době jednat o novém kontraktu.

Chárovi totiž po sezoně 2017/2018 končí sedmiletá smlouva s Bostonem, a tak se nabízí otázka, co dál? "Už několikrát jsem řekl, že bych chtěl hrát i po vypršení tohoto kontraktu. Stále chci být platným hráčem, udržovat svoji kvalitu hry a zlepšovat se," uvedl pro zahraniční deník Boston Globe.

Bitkař, kterému nikdo nevěřil, že bude hokejistou. Obr Chára slaví čtyřicáté narozeniny Bitkař, kterému nikdo nevěřil, že bude hokejistou. Obr Chára slaví čtyřicáté narozeniny Prohlédněte zde

Jak dlouho ještě v NHL setrvá, nad tím nepřemýšlí. "Nedokážu říct číslo. Chci hrát, bavit se hokejem, soutěžit a tvrdě pracovat. Všechny tyto činnosti mám rád. Stejně tak se mi líbí hrát s mladými i staršími hráči," přiznává odchovanec Trenčína. "Jsem vděčný rodině, která mě v kariéře velmi podporuje. Chci to dělat, dokud budu platný."

Kam jeho další kroky povedou? To je zatím ve hvězdách. Chára v rozhovoru nevyvrátil, že by zůstal věrný Bostonu, avšak ani to, že by dres vyměnil. "Svoji vizi mám, ale může se stát cokoliv. Je to hokej. Bylo by pěkné zůstat v jednom týmu a ukončit tu v budoucnu i kariéru. Je to možné, ale není to zaručené. Může se to stát či nemusí," řekl nejlepší obránce NHL roku 2009.

Reprezentaci odmítl kvůli náročné sezoně

Slováci se děsí fiaska, musejí doufat v český zázrak. Start na MS jim odmítli všichni hráči z NHL Slováci se děsí fiaska, musejí doufat v český zázrak. Start na MS jim odmítli všichni hráči z NHL Čtěte zde

Chára přišel do Bruins v roce 2006, předtím hrál za Islanders i za Ottawu. Za oceánem působí již dvacet let a v NHL si připsal 1 350 startů a 604 kanadských bodů. V roce 2011 vyhrál s Bostonem prestižní Stanley Cup. Letos vypadl s týmem již v prvním kole play off s Ottawou (2:4 na zápasy).

"Hokej miluji. Mým cílem není být hokejistou, jehož čas na ledě je limitovaný. Chci dostávat příležitost za každé situace," sní slovenský obránce, který odmítl reprezentační pozvánku na letošní mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem kvůli náročné sezoně. Dres národního týmu Slovenska oblékl naposledy před třemi lety. Loni hrál Světový pohár za tým Výběr Evropy.

reklama