reklama

Detroit bude mít dva české brankáře. Machovský podepsal s Red Wings roční smlouvu

Matěj Machovský byl v posledních letech plzeňskou jedničkou. Na západě Čech ho nahradí Miroslav Svoboda. Matěj Machovský byl v posledních letech plzeňskou jedničkou. Na západě Čech ho nahradí Miroslav Svoboda. autor: Tomáš Liška
Už ne jen Petr Mrázek, ale také Matěj Machovský patří Detroitu Red Wings. Bývalý plzeňský gólman se rozhodl upřednostnit Detroit před jinými adresami NHL nebo KHL.

Detroit - Hokejový brankář Matěj Machovský, jenž uplynulé čtyři sezony chytal extraligu za Plzeň, podepsal roční kontrakt s klubem NHL Detroit Red Wings. V týmu působí jiný český gólman Petr Mrázek.

Kämpf z Chomutova podepsal smlouvu s Chicagem. Ročně si vydělá přes deset milionů korun Kämpf z Chomutova podepsal smlouvu s Chicagem. Ročně si vydělá přes deset milionů korun Čtěte zde

Třiadvacetiletý opavský rodák Machovský odchází do zámoří po čtyřech letech. Do roku 2013 působil v kanadské juniorské soutěži OHL, poté se vrátil do Česka a brzy se vypracoval v brankářskou jedničku v Plzni.

Loni byl Machovský členem kádru české reprezentace na mistrovství světa v Rusku, ale do branky se nedostal. V červenci pak byl v Detroitu na kempu a nyní se s Red Wings dohodl na roční smlouvě.

"O Matěje stály i kluby z Kontinentální ligy, jeden se ozval s konkrétním návrhem. Jenže ve hře byly i týmy NHL, což Machovského oslovilo. Mohu říci, že určité kontakty proběhly s další zámořskou organizací, Matěj však dal přednost Red Wings," řekl serveru hokej.cz hráčův agent Michal Sivek.

V Plzni, která s odchodem své opory mezi tyčemi delší dobu počítala, Machovského nahradí Miroslav Svoboda z Jihlavy.

reklama