reklama

Dostál končí ve Finsku. Nejlepšího gólmana ligy si Anaheim stáhl do zámoří

MSJ 2019, Česko - Dánsko: Lukáš Dostál MSJ 2019, Česko - Dánsko: Lukáš Dostál autor: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images
Hokejový brankář Lukáš Dostál končí v Ilvesu Tampere. Podle statistik aktuálně nejlepšího gólmana finské ligy povolalo vedení Anaheimu k přípravě do zámoří.

Dvacetiletý gólman podepsal s klubem NHL loni tříletou smlouvu a Ducks jej následně uvolnili na sever Evropy. Nyní se rozhodli stáhnout si jej zpět.

"Byly to úžasné tři sezony. Ilves má skvělou historii a bylo mi velkou ctí oblékat jeho dres a stát se součástí jeho dlouhé historie. V osmnácti jsem zde dostal příležitost, o které se mi ani nesnilo. Nikdy na to nezapomenu a chci poděkovat všem spoluhráčům, se kterými jsem se tu potkal," uvedl Dostál na Instagramu.

Odchovanec Komety Brno se do Tampere přesunul loni v únoru a rychle se prosadil na pozici jedničky. Od té doby za Ilves odchytal 64 zápasů a nedávno si připsal pátou nulu.

Na začátku listopadu byl Dostál vyhlášen nejlepším hráčem finské ligy za říjen. V této sezoně za Ilves, který vede tabulku, odchytal jedenáct zápasů s úspěšností 94,1 procenta a průměrem 1,64 inkasovaného gólu na zápas. Jen jednou s ním v sestavě tým nevyhrál.

"Děkujeme Lukášovi za veškerou práci v Ilvesu. Výkony, profesionalitou a osobností zanechal v našem klubu nesmazatelnou stopu. Spolupráce měla velký přínos pro obě strany," uvedl sportovní ředitel Timo Koskela na klubovém webu a popřál Dostálovi hodně štěstí v zámoří. "Pokud bude potřebovat jakoukoliv pomoc v cestě do NHL, rádi mu ji v poskytneme," dodal Koskela.

Výročí nejslavnějšího nájezdu. Malíkovi ležel New York u nohou: Až mě to vykolejilo Výročí nejslavnějšího nájezdu. Malíkovi ležel New York u nohou: Až mě to vykolejilo Čtěte zde
reklama