reklama

Dvakrát ze tří zápasů byl zvolenou třetí hvězdou, přesto míří Hyka z Vegas zpět do AHL

Tomáš Hyka vstřelil svou první branku v NHL, přesto se vrací na farmu do Chicaga. Tomáš Hyka vstřelil svou první branku v NHL, přesto se vrací na farmu do Chicaga. autor: ČTK
Tomáš Hyka byl při svých premiérových třech zápasech v NHL třikrát vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Přesto ho Vegas posílá zpět na farmu do AHL.

Las Vegas - Český hokejový útočník Tomáš Hyka se vrátil z Vegas na farmu do celku Chicago Wolves do nižší AHL. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Mladé Boleslavi stihl sehrát premiérové tři zápasy v NHL a vstřelil jednu branku. Hned dvakrát byl zvolen třetí hvězdou utkání, přesto v prvním týmu nesetrval.

Hyka debutoval v NHL v pondělí doma v duelu proti Anaheimu (0:2), o dva dny později nechyběl v sestavě proti Calgary (7:3) a v pátek přispěl gólem k výhře nad Vancouverem 6:3.

Hyka byl povolán poprvé už před dvěma měsíci, ale po dvou dnech se zase vrátil na farmu. Při duelu Vegas s Tampou Bay (4:3) tehdy zůstal jen na tribuně a debutu se nedočkal.

S Vegas podepsal na začátku června roční dvoucestnou smlouvu a vydal se do zámoří z Mladé Boleslavi, za kterou hrál v extralize tři sezony. V přípravě se mu dařilo, jenže k udržení v prvním týmu Golden Knigts mu nestačilo ani pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci z pěti přípravných duelů.

Účastník loňského mistrovství světa nastupoval v AHL a v 35 zápasech nasbíral 34 bodů za 13 branek a 21 asistencí. Hyku draftovalo v NHL v roce 2012 Los Angeles v šestém kole na 171. pozici, ale kontrakt s ním neuzavřelo, takže se s Vegas dohodl na smlouvě jako nechráněný volný hráč.

reklama