reklama

Eichel se upsal Buffalu na dalších osm let. Vydělá si 80 milionů dolarů

Jack Eichel. Jack Eichel. autor: Reuters
Na předloňském draftu byl Eichel dvojkou za kanadským talentem Connorem McDavidem, který letos v létě podepsal s Edmontonem rovněž dlouhodobý kontrakt.

Buffalo - Hokejový útočník Jack Eichel se dohodl s Buffalem na prodloužení smlouvy o osm let. Nový kontrakt vynese dvojce draftu z roku 2015 celkem 80 milionů dolarů. V této sezoně NHL ještě Eichelovi bude dobíhat první tříletá smlouva se základním platem 925.000 dolarů. S bonusy si může vydělat až 3,775 milionu.

Dvacetiletý Američan vynechal část minulého ročníku kvůli zranění kotníku. V 61 zápasech nasbíral 24 gólů a 33 asistencí, čímž těsně překonal bilanci ze své nováčkovské sezony. V ní odehrál 81 utkání s bilancí 24 branek a 32 asistencí.

Na předloňském draftu byl Eichel dvojkou za kanadským talentem Connorem McDavidem, který letos v létě podepsal s Edmontonem rovněž dlouhodobý kontrakt. Osmiletá smlouva vynese kapitánovi Oilers 100 milionů dolarů a díky ročnímu příjmu 12,5 milionu bude McDavid nejlépe vydělávajícím hráčem NHL v éře platových stropů podle základní mzdy.

reklama