reklama

Okázale ukazoval peníze, teď míří k bankrotu. Hvězdě nestačila ani vydělaná miliarda

Evander Kane v dresu San Jose. Evander Kane v dresu San Jose. autor: Reuters
Přestože si hokejem vydělal skoro 53 milionů dolarů (v přepočtu asi 1,1 miliardy korun), požádal o osobní bankrot. Evander Kane ze San Jose je v problémech a hrozí, že ani nenaskočí do nadcházejícího ročníku NHL.

Devětadvacetiletý Kanaďan dluží 47 různým věřitelům celkem 27 milionů dolarů. Jedním z nejvýznamnějších je banka Centennial Bank, která minulý týden podala na útočníka a jeho klub žalobu a požaduje přes osm milionů.

Podle žádosti o osobní bankrot, podané o víkendu v Kalifornii, Kane každý měsíc tratí 90 tisíc a obří dluh nedokáže splácet. Disponuje "jen" nemovitostmi a dalším majetkem ve výši deseti milionů.

Spoluhráč Čechů Tomáše Hertla a Radima Šimka je v potížích dva a půl roku poté, co v San Jose podepsal lukrativní sedmiletý kontrakt na 49 milionů. Včetně současné sezony, která z českého pohledu začíná před středeční půlnocí, tak má před sebou ještě pět let.

Momentálně ovšem není jasné, jak spolupráce dopadne.

V žádosti o bankrot totiž stojí: "Dlužník může vypovědět smlouvu nebo podle současných pravidel vynechat nadcházející ročník, a to kvůli obavám o zdraví vzhledem k nedávnému narození prvního dítěte."

Kane přitom nastoupil do přípravného kempu a základní část, zkrácenou kvůli koronavirové pandemii, má rozehrát ve druhém útoku vedle Hertla. Absence silového útočníka, který za poslední dva roky nasázel 56 gólů, by mužstvo znatelně poznamenala.

Není jasné, kde Kane přišel o tolik peněz. Jelikož ho provází pověst problémového hokejisty, spekulací je spousta. 

Žádost z víkendu nicméně odhaluje, že Kane jen za poslední rok prohrál 1,5 milionu dolarů v hazardu.

Nyní schytává uštěpačné poznámky od mnoha fanoušků, kteří Kaneovi připomínají, jak kdysi na sociální síti okázale pózoval s tučnými balíky bankovek. Ty teď kanadské hvězdě chybějí.

reklama