Faksa se podílel asistencí na vítězství Dallasu, Frolíkův bod k bodům nepřispěl

22. 11. 2016 6:52
Český mladík Radek Faksa se podílel jednou asistencí na vítězství Dallasu nad Minnesotou v prodloužení. Na branku přihrál také Michael Frolík , kterého bod ale na vítězství Calgary v Buffalu nestačil.
Radek Faksa
Radek Faksa | Foto: Reuters

New York - Útočník Radek Faksa si v pondělním utkání NHL připsal jednu asistenci při výhře hokejistů Dallasu 3:2 v prodloužení nad Minnesotou. Další český forvard Michael Frolík přihrál na gól Calgary, které ale prohrálo na ledě Buffala 2:4.

Faksa zaznamenal pátou přihrávku v sezoně, když se podílel na druhém gólu Stars. Dvaadvacetiletý rodák z Opavy v úvodu třetí třetiny vyhrál buly v útočném pásmu, obránce Julius Honka si podél mantinelu sjel do rohu kluziště a přihrávkou před branku našel Bretta Ritchieho, který dostal domácí do vedení 2:1. Hosté stejně jako v prostředním dějství vyrovnali, o vítězství Dallasu pak ale rozhodl v 62. minutě kapitán Jamie Benn.

Jeho tým dokázal urvat bod navíc v nastaveném čase poprvé v sezoně, předtím pět prodloužení prohrál. "Dnes jsme si v něm počínali lépe, dokázali jsme udržet puk," radoval se trenér Lindy Ruff. "Strávili jsme hodně času sledováním videa, abychom zjistili, co na hře v prodloužení můžeme zlepšit. Pár základních bodů jsme si dnes před jeho začátkem řekli," dodal kouč.

Frolíkova žabička nestačila

Frolík měl prsty v úvodním gólu zápasu v Buffalu. V šesté minutě vyrazil se spoluhráči do rychlého protiútoku tři na jednoho a "žabičkou" vybídl ke skórování Mikaela Backlunda. Hubený náskok 1:0 drželi hosté až do poloviny druhé třetiny, pak ale Sabres během 101 sekund otočili skóre třemi góly v přesilových hrách, včetně jedné pět na tři.

"Na náš tým je to v tak krátkém časovém rozmezí pořádná spousta gólů," smál se trenér vítězů Dan Bylsma. "Všem třem gólům, které jsme v přesilovce tolik potřebovali vstřelit, předcházela pěkná souhra. Fanouškům se to muselo líbit," dodal kouč.

Na 3:1 zvýšil obránce Matt Moulson, který dal sedmý gól v sezoně a šestý v přesilovce, což je ligové maximum, o něž se dělí s dalším zadákem Sheaou Weberem z Montrealu. "Tři využité přesilovky během tak krátké chvíle, to je nejlepší cesta k vítězství," radoval se Moulson.

Kempnému se nedařilo

Nepovedené utkání odehrál obránce Michal Kempný, jenž byl při prohře Chicaga 0:5 v Edmontonu na ledě u tří inkasovaných gólů. Dvěma trefami a jednou asistencí přispěl k triumfu Oilers německý útočník Leon Draisaitl, brankář Cam Talbot zneškodnil 31 střel a vychytal třetí čisté konto v sezoně.

Dvě asistence zaznamenal Connor McDavid, devatenáctiletá jednička loňského draftu, který tak s 24 body za osm gólů a 16 přihrávek poskočil do čela ligové produktivity. "Soupeř hrál velmi dobře, takže takováhle výhra nám dodá obrovskou porci sebevědomí," radoval se McDavid, jehož tým si připsal druhou výhru za sebou po sérii pěti porážek.

Naopak Blackhawks podruhé během čtyř utkání v rámci sedmizápasové série na hřištích soupeřů nedali ani gól. "Tohle jsme nebyli my. Je to tvrdá porážka, na kterou musíme rychle zapomenout a soustředit se na další zápas," řekl brankář Corey Crawford. "Na tomhle utkání nemůžeme najít nic pozitivního. Nic nám nevycházelo a naopak soupeři tam spadlo téměř všechno," doplnil.

Rangers pálí dál

Roli nejlépe střílejícího týmu celé ligy potvrdili New York Rangers, kteří v souboji o první místo v Metropolitní divizi zvítězili 5:2 v Pittsburghu. Penguins přitom po první třetině vedli 2:0 díky Jakeu Guentzelovi, který dvěma góly oslavil svůj debut v NHL. Hosté ale ve druhé třetině skóre otočili a ve třetím dějství potvrdili výhru dalšími dvěma zásahy.

Šňůru tří porážek přerušilo San Jose výhrou 4:0 nad New Jersey. Šestadvaceti zákroky se o to zasloužil brankář Martin Jones, který podruhé v sezoně udržel čisté konto. Český nováček v dresu Devils Pavel Zacha dostal dosud největší prostor na ledě - odehrál 25 minut a byl u dvou inkasovaných gólů.

NHL:

Pittsburgh - NY Rangers 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)

Branky: 2. a 14. Guentzel - 25. Nash, 35. Grabner, 40. Miller, 53. Hayes, 59. Stepan. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh (Rangers), 2. Guentzel (Pittsburgh), 3. Hayes (Rangers).

Buffalo - Calgary 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Branky: 32. Okposo, 33. Larsson, 34. Moulson, 43. M. Foligno - 6. Backlund (Frolík), 41. Tkachuk. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.526. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Reinhart, 3. Fedun (všichni Buffalo).

Columbus - Colorado 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 10. a 60. Atkinson - 24. Barrie, 30. E. Johnson, 62. Duchene. Střely na branku: 42:27. Diváci: 10.063. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Varlamov, 3. Duchene (oba Colorado).

Dallas - Minnesota 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 28. Oleksiak, 42. Ritchie (Faksa), 62. Jamie Benn - 38. Niederreiter, 45. Haula. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Oleksiak (Dallas), 2. Niederreiter (Minnesota), 3. Honka (Dallas).

Edmonton - Chicago 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky: 20. a 59. Draisaitl, 3. Klefbom, 40. Sekera, 48. Slepyšev. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Klefbom, 2. Talbot, 3. McDavid (všichni Edmonton).

Nashville - Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky: 30. a 33. Subban, 5. Arvidsson - 60. T. Johnson. Střely na branku: 30:25. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Subban, 2. Rinne, 3. Arvidsson (všichni Nashville).

San Jose - New Jersey 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 2. Tierney, 7. Marleau, 31. Couture, 48. Burns. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17.286. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. J. Thornton, 3. Tierney (všichni San Jose).