Faksa asistoval u výhry Dallasu na ledě Rangers, Matthews nahání Pastrňáka

4. 2. 2020 8:39
Útočník Radek Faksa pomohl asistencí na vítězný gól Blakea Comeaua k výhře hokejistů Dallasu v pondělním utkání NHL na ledě New York Rangers 5:3.
Český útočník Dallasu Radek Faksa v akci
Český útočník Dallasu Radek Faksa v akci | Foto: Reuters

Šestadvacetiletý opavský rodák si připsal 18. bod v sezoně. Stars vyhráli potřetí z posledních čtyř zápasů a posunuli se na třetí místo Západní konference.

Hlavní podíl na vítězství Dallasu měl útočník Joe Pavelski, který vstřelil dvě branky. Zkušený americký útočník se v první třetině prosadil dvakrát během 16 sekund v přesilových hrách a otočil stav utkání na 2:1.

Rangers ještě do konce první části vyrovnali zásluhou Bretta Howdena. Dallas o své výhře rozhodl ve druhé třetině, kdy odskočil do dvoubrankového trháku.

Rangers vstřelili všechny tři branky v početní výhodě a v přesilovkách mají třetí nejvyšší úspěšnost v soutěži. Lépe na tom jsou pouze Edmonton a Boston.

"Vypadalo to, jako kdybychom to po třetí inkasované brance vypustili. Prohrávali jsme o gól, stále jsme byli ve hře, ale začali jsme hrát nezodpovědně. Až do toho třetího gólu se mi naše hra líbila, ale pak jsme ustoupili od věcí, které musíme dělat, pokud chceme mít šanci na úspěch," řekl po utkání trenér Rangers David Quinn.

Kanadský obránce zaskakující v útoku Mark Pysyk rozhodl svým prvním hattrickem v NHL o vítězství Floridy v Torontu 5:3. "Mark hrál dnes opravdu výborně," řekl trenér Panthers Joel Quenneville. "Většinou se nespoléháme na jeho produktivitu, ale dnes dal tři důležité góly a hrál prostě skvěle," dodal kouč.

Panthers ve třetí třetině otočili stav z 1:3 na 5:3 a připsali si sedmou výhru z posledních osmi utkání. "První dvě třetiny jsme nehráli podle představ, ale ve třetí jsme to zlomili. Když jsme v úvodu třetí části inkasovali na 1:3, mohli jsme se složit, ale každý na střídačce věděl, že musí zabrat ještě víc a nakonec se nám to vyplatilo," uvedl Pysyk.

Jeden gól Toronta dal Auston Matthews a se 37 trefami se posunul na druhé místo v tabulce střelců NHL po bok Alexandra Ovečkina z Washingtonu. V čele boje o Maurice Richard Trophy je s 38 góly český kanonýr David Pastrňák.

Philadelphia bojující o play off porazila trápící se Detroit 3:0 a posunula se na šesté místo Východní konference. Flyers zvítězili posedmé z posledních deseti utkání, naopak Red Wings utrpěli devátou prohru v řadě.

Gólman Flyers Brian Elliott pochytal všech 16 střel Detroitu a připsal si druhé čisté konto za posledních pět zápasů a jubilejní čtyřicáté v kariéře v NHL. Od zranění svého konkurenta v brance Philadelphie Cartera Harta zaznamenal Elliott čtyři výhry z pěti utkání a má úspěšnost 93,5 procenta.

"Brian dnes neměl tolik zákroků, ale několik jich bylo složitých a on všechno pochytal," chválil brankáře trenér Flyers Alain Vigneault.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Dallas 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)

Branky: 3. Bučněvič, 16. B. Howden, 54. Lemieux - 9. a 9. Pavelski, 28. Johns, 32. Comeau (Faksa), 46. Perry. Střely na branku: 36:21. Diváci: 15.779. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Johns (oba Dallas), 3. Lemieux (NY Rangers).

Toronto - Florida 3:5 (0:1, 2:0, 1:4)

Branky: 24. Tavares, 40. W. Nylander, 41. Matthews - 12., 43., 60. Pysyk, 44. Huberdeau, 51. Hoffman. Střely na branku: 35:22. Diváci: 19.156. Hvězdy zápasu: 1. Pysyk, 2. Hoffman, 3. Matheson (všichni Florida).

Detroit - Philadelphia 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 30. Laughton, 43. K. Hayes, 58. Niskanen. Střely na branku: 16:31. Diváci: 17.526. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Laughton (oba Philadelphia), 3. Bernier (Detroit).

6. Nashville 51 24 7 20 169:171 55
7. Minnesota 51 23 6 22 157:172 52