Senzace trvala 13 minut. Chytil v NHL zatím nepřesvědčil, Rangers ho poslali na farmu

Aktualizováno 10. 10. 2017 20:26
Hokejový útočník Filip Chytil nečekaně uspěl v přípravném kempu newyorských Rangers a odstartoval sezonu v NHL. Jenže ve dvou ostrých zápasech nepřesvědčil, dohromady odehrál necelých 13 minut. Slavný klub nyní poslal 18letého mladíka na farmu do Hartfordu.
Filip Chytil
Filip Chytil | Foto: ČTK

New York - Osmnáctiletý hokejový útočník Filip Chytil se přesunul z New York Rangers na farmu do Hartfordu do nižší AHL. Zlínský odchovanec debutoval jako nejmladší český hráč v historii v NHL ve čtvrtek proti Coloradu, celkově ve dvou zápasech dostal šanci na ledě na 12 minut a 39 vteřin a nebodoval.

Trenér Alain Vigneault pro server newsday.com uvedl, že jde o krátkodobé řešení a o Chytilově dalším osudu v sezoně se bude rozhodovat příští týden. "Bavili jsme se včera s (generálním manažerem) Jeffem (Gortonem) a cítíme, že potřebuje hrát," řekl Vigneault po rozbruslení před dnešním duelem Rangers se St. Louis.

"Bude pro něj nejlepší, když odehraje přes víkend zápasy za Hartford. Dosud jsme se v jeho případě nerozhodli," doplnil Vigneuault. Chytil může za Rangers sehrát devět zápasů, aniž by vstoupil v platnost jeho tříletý nováčkovský kontrakt. Proto může vedení klubu do té doby uvažovat, zda jej nechá působit v Hartfordu, pošle ho sbírat další zkušenosti do juniorského celku North Bay Battalion do OHL, nebo jej nechá dál ještě působit v extraligovém Zlíně.

Chytil do NHL naskočil v centru druhého útoku mezi klubovými hvězdami Matsem Zuccarellem a Rickem Nashem. Čtvrtý nejmladší hráč v historii Rangers ale nenastupoval na přesilovky a oslabení. V prvním duelu strávil na ledě téměř osm minut, o dva dny později v Torontu při porážce 5:8 necelých pět. Při nedělní domácí výhře nad Montrealem (2:0) zůstal český talent jen na tribuně.

Rangers si chytila vybrali letos v prvním kole draftu na 21. pozici. V polovině července podepsal v NHL tříletý nováčkovský kontrakt. V kempu upoutal a bodoval v prvních třech přípravných duelech. Celkem si připsal tři body za gól a dvě asistence ve čtyřech testech.

Minulou sezonu odehrál v extraligovém Zlíně, kde v 38 zápasech zaznamenal čtyři góly a stejný počet asistencí. Reprezentoval na letošním mistrovství světa hráčů do 18 let, v pěti utkáních si připsal stejný počet bodů.