reklama

Je to jen škrábnutí. Lemieux šel přes práh bolesti a předvedl neuvěřitelnou obětavost

Říká se, že hokej není hra pro slečinky, ale útočník New York Rangers Brendan Lemieux ukázal, že má více odhodlání k boji než Černý rytíř z filmu Monty Python a Svatý Grál.

Lemieux, který podobně jako jeho otec Claude zakládá svou hru především na velkém nasazení a bojovnosti, se své chvíle slávy dočkal ve středečním duelu NHL proti New Jersey Devils. 

Ve chvíli, kdy jeho tým prohrával o dvě branky, se vědomě postavil do rány obávaného kanonýra P. K. Subbana, kterou zblokoval svojí pravou nohou. Což by nebylo až tak neobvyklé, jenže viditelně otřesený Lemieux poté vstal, bolestí upadl, pár vteřin se plazil, znovu vstal a po chvíli kulhání se opět postavil do střely téhož beka, k němuž se mezitím zase dostal puk. A nevyhnutelně dostal další zásah do pravé nohy. 

Rangers zápas nakonec prohráli 3:4, ale Lemieuxe může těšit alespoň to, že vyhrál cenu společnosti Lexus pro nejúžasnější moment zápasu. Který mimochodem i se zraněnou nohou dohrál a podle zpráv ze zámoří by měl nastoupit i do nadcházejícího duelu proti Pittsburghu. 

"Je to jen škrábnutí," jako by se ozývalo prázdnou halou sebevědomým hlasem se silně britským přízvukem.

reklama