reklama

Rychleji, tvrději. Nový kouč Floridy zavádí změny. Zůstane Jágr v elitní lajně?

Vyhozený Gerard Gallant si nakládá věci do taxíku. Vyhozený Gerard Gallant si nakládá věci do taxíku. autor: ČTK
Zatímco fanoušci hokejové Floridy ještě vstřebávají necitlivé propuštění oblíbeného kouče Gerarda Gallanta, nový lodivod Tom Rowe už hlásí, jaké pořádky zavede: "Budeme trénovat rychleji a tvrději." Zůstane Jaromíru Jágrovi místo v elitní lajně?

Praha – Tyhle momenty nesla drtivá část fanoušků Floridy těžce. Oblíbený trenér Gerard Gallant nenasedl s týmem do autobusu, místo toho si sbalil věci a taxíkem potupně odjel pryč. Po prohraném klání na půdě Caroliny v klubu skončil.

Mnozí nechápali: "Takhle zamést s úspěšným koučem?!" Spolumajitel Panthers Doug Cifu poté vysvětloval, že vyhozený trenér mohl odjet speciálním autem, ale odmítl. Nový lodivod Tom Rowe zase dodal, že Gallant dostane za taxík zaplaceno.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

Muž, který byl po minulém ročníku druhý v hlasování o nejlepšího kouče, deníku Sun Sentinel napsal: "Chtěl bych poděkovat Panthers za dva skvělé roky, hráči a lidé kolem týmu mi budou chybět." Rozladění z něj, zdá se, postupně vyprchává.

Neveselou novinku se dozvěděl po nezdařilém duelu se slabou Carolinou (2:3). Rowe a prezident klubu Matt Caldwell mu propuštění zdůvodňovali v šatně dlouhých 45 minut, do toho zavolal spoluvlastník Vincent Viola.

Rowe a Gallant se neshodli

Že prvním trenérem v NHL, který letos ztratí práci, bude Gallant, nikdo netipoval. Florida ve Východní konferenci nemá výraznou ztrátu na play-off, jenže šéfové chtějí víc. Mnohem víc.

Mozík v AHL stále čeká na telefonát s povolávacím rozkazem. Snad to brzo přijde, říká Mozík v AHL stále čeká na telefonát s povolávacím rozkazem. Snad to brzo přijde, říká Čtěte zde

"Vedení je zcela odhodláno vyhrát Stanley Cup. Když Vinnie Viola před třemi roky tým koupil, přesně o tohle mu šlo," prohlásil prezident Caldwell. "Jako management máme za to, že v téhle fázi sezony bychom měli hrát lépe. Rozhodli jsme se, že k nastolení správného směru je změna nutná."

Správný směr má určovat Rowe, jenž přes léto coby generální manažer překopal obranu a pár změn udělal také v útoku. Netají se tím, že hokej vnímá jinak než vyhozený Gallant: "Pokud jde o filozofii, určitě mezi námi byl konflikt. Chtěli jsme postavit rychlý tým, často mít puk a útočit. Gerard chtěl víc důrazu. Shodli jsme se každý den? Ne. Naše filozofie byly odlišné, což se promítlo do současného rozhodnutí, které bylo tak těžké udělat."

"Budeme trénovat rychleji a tvrději"

Šedesátiletý Tom Rowe, který v nejlepší lize světa nikdy netrénoval jako hlavní kouč, oznámil hráčům novinku hned po nedělním utkání. S mnohými to hodně pohnulo.

Jaromír Jágr, Florida Panthers 2016/17 Zůstane 44letému Jágrovi významné postavení v hierarchii Floridy? Foto: ČTK

"Neovlivníme, co udělá management a vedení," dodal později útočník Vincent Trocheck. "Máme pod kontrolou jen to, jak každý večer hrajeme. Jako kolektiv jsme zklamali skvělého trenéra a kamaráda."

Aby milovník statistik Rowe mohl naplno cepovat své svěřence na ledě, přenechal manažerské úkoly Daleu Tallonovi a dalším dvěma mužům. Teď chce hlavně vylepšit defenzivu a přesilovky. "Budeme trénovat rychleji a tvrději," hlásí nový boss floridské střídačky.

Veterán Jaromír Jágr, jediný Čech, jenž dres Floridy obléká pravidelně, letos příliš nezáří. Ve 22 zápasech nasbíral 11 bodů (3+8). Zůstane mu místo v elitní lajně? Rowe slavnou osmašedesátku nepodepsal a hrozí, že mu nebude příliš zapadat do bleskurychlého pojetí hry.

Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Prohlédněte zde
reklama