reklama

Tisíce triček či ovace vestoje. Poctu Jágrovi však zastínil teror na floridském letišti

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: ČTK
Zaměstnanec obchodního oddělení klubu v roli brankářské dvojky a hlavně tragická událost na blízkém letišti. Utkání, které mělo patřit Jaromíru Jágrovi, bylo zvláštní, příslušní lidé dokonce jednali o tom, zda ho z bezpečnostních důvodů neodložit.

Praha – Měl to být čistě Jágrův večer, jenže ho nečekaně zastínily jiné události. Jedna kuriózní, druhá tragicky mrazivá.

Florida dva týdny předem označila včerejší klání proti Nashvillu jako "Jágr Night", aby legendě vzdala hold za posun na druhé místo historické produktivity NHL. Výš ční jen nedostižný Wayne Gretzky.  

Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Prohlédněte zde

Pár hodin před očekávanou akcí však pozornost fanoušků i hráčů přitáhla úplně jiná událost. Neočekávaná, těžko pochopitelná. Na floridském letišti Fort Lauderdale nedaleko od domova Panthers řádil střelec, který zabil pět lidí a nejméně osm jich zranil. Bezpečnostní složky útočníka dopadly (více ZDE).

"Když si uvědomíte, co se stalo, je to šílené," řekl floridský zadák Michael Matheson, který tragickou zprávu zaregistroval u sebe v bytě. Vyjádřil se k ní také na Twitteru, což učinili i někteří jeho spoluhráči. Třeba Jonathan Huberdeau napsal: "Modlím se za všechny oběti a všechny lidi na letišti."

Na Jágra se nezapomnělo

Útok vyvolal chaos. Zástupci Panthers, NHL a místní policie dokonce řešili, zda hokejový zápas proti Nashvillu neodložit, ale nakonec k němu dali svolení, byť za přísnějších bezpečnostních opatření.

Fanoušci tak zažili třeba důkladnější kontroly. Před utkáním pak drželi minutu ticha, někteří hráči zase napsali na své brusle "FLL", což je kód letiště Fort Lauderdale.

Na Jaromíra Jágra se každopádně nezapomnělo. Rozdávala se speciální trička pro prvních deset tisíc návštěvníků, na kostce pod střechou pravidelně běžely velké chvíle hráčovy kariéry, došlo také na nejeden potlesk vestoje.

Česká legenda odměnila publikum asistencí u vítězného gólu. Na konečných 2:1 šťastně upravil Jonathan Marchessault. Hrdinou duelu byl také brankář James Reimer, který pochytal 28 střel. Původně vůbec neměl nastoupit, jenže Roberto Luongo utrpěl při rozbruslení lehké zranění. Během klání se na střídačce jen mihnul, roli náhradníka jinak zastával zaměstnanec obchodního oddělení klubu Bobby Segin, jenž dřív chytal na univerzitě.

Nevšední večer zažilo přímo v hale BB&T Center zhruba 14 tisíc diváků, což nijak nevybočuje z průměru. Nutno dodat, že jednoho z nejhorších v lize.

Ačkoliv Florida první lednovou výhrou potěšila, radost nemohla propuknout naplno. "Hráli jsme dobře, ale nejdřív musím říct, že naše myšlenky a modlitby patří rodinám, které tragédie na letišti zasáhla," prohlásil trenér Tom Rowe. "Když se něco takového stane, všechno ostatní jde stranou."

reklama