reklama

Florida zakrvácela v útoku, o to víc potřebuje Jágra. O víkendu možná uloví i Nečase

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: ČTK
Hokejoví Panthers počítají ztráty, při rozšiřovacím draftu NHL zakrváceli možná nejvíc ze všech. Ztratili dva kvalitní útočníky, s nimiž do Las Vegas odešlo 45 gólů. Zpustošená ofenziva teď o to víc spoléhá na návrat Jaromíra Jágra. Dalším Čechem ve hře je teenager Martin Nečas. Víkendová dražba talentů ho klidně může nasměrovat právě na Floridu.

Praha - Mnozí předpokládali, že vedení Panthers má s Jágrem dohodu a podepíše ho hned po rozšiřovacím draftu. Jednoduše proto, aby legendu nemuselo dávat na choulostivý seznam chráněných hráčů. Obě strany ale podle všeho stále jednají.

NHL řeší další změnu pravidel: Kdo reklamuje ofsajd a nemá pravdu, dostane dvě minuty NHL řeší další změnu pravidel: Kdo reklamuje ofsajd a nemá pravdu, dostane dvě minuty Čtěte zde

"Těším se, až budu během několika příštích dní mluvit s Jágrovým agentem (Petrem Svobodou, pozn. red.)," prohlásil ve čtvrtek Dale Tallon, generální manažer floridského klubu.

Panthers usilují o forvarda, který má za sebou už 45. narozeniny, ale v minulé sezoně pořád převyšoval většinu spoluhráčů. Nastoupil ke všem 82 zápasům a nastřádal 46 bodů (16+30), byť vedle sebe často neměl obvyklé parťáky. V týmové produktivitě skončil čtvrtý.

Jágrovy služby mohou přijít vhod i proto, že Florida nedávno ztratila dva dobré útočníky - Jonathana Marchessaulta a Reillyho Smitha. S nimi odešlo do Las Vegas 45 branek, víc než pětina gólové produkce mužstva.

O odchodu prvního z nich bylo téměř jasno, hned jak chyběl na seznamu chráněných hokejistů.

"Moje ego dostalo ránu," prozradil Marchessault frankofonní kanadské stanici TVA Sports. "Můj agent mi říkal, že se nabízí několik možností. Golden Knights třeba měli nabídku, že když mě nevezmou, dostanou volbu v draftu."

Marná snaha. Nováček NHL návrh nepřijal a cenné zboží sebral. Zajímavé je, že 26letý Marchessault dlouho nepoutal pozornost, hodně času trávil na farmě. Loni však začal zářit, v 75 kláních nastřílel 30 gólů. Navíc je levný, v nadcházejícím ročníku si vydělá "pouhých" 750 tisíc dolarů. Pak mu kontrakt vyprší.

Další dění na Floridě

  • Generálnímu manažerovi klubu Daleu Tallonovi bude nově radit Chris Pronger, vítěz Stanley Cupu a bývalý špičkový obránce.
  • Koučem Panthers se před dvěma týdny stal Bob Boughner, který v Pittsburghu hrál s Jágrem. Brzy by mělo být jasno o jeho asistentech.
  • Zkraje června podepsal Tallon smlouvu se dvěma zajímavými útočníky: 22letým Maximem Maminem z ruského CSKA a 23letým Henrikem Haapalou z finské Tappary. Prvního z nich klub draftoval. Po oslabení floridské ofenzivy jejich akcie stouply.

Stejně starý Smith, další úlovek Las Vegas, v minulé sezoně trochu zklamal, přesto nastřádal nejvíc bodů hned po Jágrovi, konkrétně 37. Vaz mu zlomila začínající pětiletá smlouva na luxusních 25 milionů. Manažer Tallon se jí zhrozil, a tak udělal výměnu. Podle mnohých ale nevýhodnou. Od Golden Knights získal jen výběr ve čtvrtém kole draftu 2018.

Rozuzlení je každopádně takové, že Florida udržela pohromadě obranu, ale ofenzivně vcelku výrazně oslabila.

Proto usilovně jedná s Jágrem a zároveň upíná pohled směrem k červencovému otevření trhu. "Půjdeme agresivně po útočníkovi," přiznal Tallon. Lákat může třeba T. J. Oshieho, Sama Gagnera nebo Alexandra Radulova, pokud dravý Rus do té doby nekývne Montrealu.

Ukáže Florida na Nečase?

Navíc je tu ještě příležitost - víkendový draft. Panthers mají k dispozici celkově desátou volbu a půjdou po nejlepším možném hokejistovi bez ohledu na jeho post.

Válel za Kometu, učil se od Erata, nejen NHL žasne nad jeho skromností. Nečas jde v draftu po Top 10 Válel za Kometu, učil se od Erata, nejen NHL žasne nad jeho skromností. Nečas jde v draftu po Top 10 Čtěte zde

Jak se shodují média a specializované organizace, právě kolem desátého místa by měl jít na řadu Martin Nečas z brněnské Komety.

Florida o něm pochopitelně ví první poslední. "Měl skvělý rok, ale kvůli věku a postavě zažil mezi muži i slabší období," tvrdí Jason Bukala, jeden z ředitelů klubového skautingu. "Také táhnul národní tým, na ledě umí překvapit, tvoří hru a fantasticky zvládá přesilovky."

Fanoušci z Česka, kteří chtějí sledovat, kde Nečas skončí, musí ponocovat. První kolo draftu startuje v sobotu v jednu hodinu ráno. I kdyby klenot Komety vystoupal na pódium v Chicagu jako desátý a oblékl dres Panthers, do NHL neodejde hned.

reklama