reklama

Floridu povede bývalý Jágrův spoluhráč Boughner

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Novým koučem Floridy Panthers byl jmenován někdejší spoluhráč Jaromíra Jágra Bob Boughner.

Sunrise - Novým trenérem hokejistů Floridy se stal Bob Boughner. Nástupce Toma Rowea, který tým naposledy vedl a zároveň zastával post generálního manažera, oznámili Panthers na klubovém webu. Po Boughnerově příchodu lze očekávat, že se vyjasní i situace kolem české legendy Jaromíra Jágra a jeho dalšího působení v týmu Panterů.

Jágr nepůjde do Vegas ani nikam jinam, prý zůstane na Floridě. Novou smlouvu už stačí jen podepsat Jágr nepůjde do Vegas ani nikam jinam, prý zůstane na Floridě. Novou smlouvu už stačí jen podepsat Čtěte zde

"Po vyčerpávajícím hledání jsme rádi, že můžeme přivítat Boba jako našeho nového kouče. Nahlíží na hokej moderně a touží pracovat s našimi mladými hráči. Během pohovoru nás naprosto dostal svou přípravou, vášní, znalostmi a oddaností hokeji. Věříme, že jde o správného lídra, který nás vrátí na cestu, po níž dojdeme k našemu cíli - zisku Stanleyova poháru," komentoval příchod někdejšího obránce šéf hokejových operací Panthers a staronový generální manažer Dale Tallon.

Šestačtyřicetiletý Boughner během hráčské kariéry v NHL oblékal dres Buffala, Nashvillu, Pittsburghu, za který si zahrál společně s Jágrem, Calgary, Caroliny a Colorada. Je dlouholetým majitelem Windsor Spitfires, který v juniorské OHL vedl i jako hlavní trenér. Na střídačce v NHL stál poprvé jako asistent v Columbusu během sezony 2010/11, uplynulé dva ročníky strávil ve stejné pozici v San Jose, s kterým prožil loňské tažení do finále Stanleyova poháru.

Otázkou je, jak bude do Boughnerových plánů zapadat jen o rok mladší Jágr. Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL dal již dříve najevo, že by rád na Floridě zůstal. Původně měly obě strany jednat během květnového mistrovství světa, ale jednání se podle týden starých zpráv oficiálního webu NHL rozběhla až v posledních dnech.

Pětačtyřicetiletý Jágr se může stát 1. července nechráněným volným hráčem. Podle serveru zámořské ligy je nepravděpodobné, že by s Panthers podepsal smlouvu již před rozšiřovacím draftem, v kterém si bude mezi 17. a 21. červnem vybírat kádr nováček NHL Vegas Golden Knights. To je také jediný další klub vedle Floridy, jenž může s Jágrem uzavřít před otevřením trhu s volnými hráči kontrakt.

Sexbomba odvedle, olympijská vítězka nebo reportérka. Tohle jsou sexy partnerky elity NHL Sexbomba odvedle, olympijská vítězka nebo reportérka. Tohle jsou sexy partnerky elity NHL Prohlédněte zde
reklama