Francouze překonal i Faksa a Colorado opět prohrálo, Voráček zůstal bez bodu

Pavel Francouz v akci Pavel Francouz v akci autor: Reuters
Český hokejový útočník Radek Faksa překonal ve druhém utkání semifinále Západní konference NHL Pavla Francouze v brance Colorada a pomohl Dallasu k výhře 5:2. Centr Stars vstřelil druhý gól v letošním play-off a bodoval ve třetím utkání za sebou, jeho tým se ujal vedení 2:0 na zápasy. New York Islanders porazili v prvním utkání semifinálové série Východní konference Philadelphii 4:0.

V brance Colorada při zranění Philippa Grubauera nastoupil Francouz a Avalanche s novým mužem v brankovišti začali výborně. V 7. minutě otevřel přesilovkovým gólem skóre Nathan MacKinnon, který bodoval v každém z deseti odehraných zápasů po restartu soutěže. Těsně před půlkou zápasu se opět v početní výhodě prosadil Mikko Rantanen.

Pastrňák si smlsnul na Tampě. Boston první duel vyhrál, Čech největší hvězdou Pastrňák si smlsnul na Tampě. Boston první duel vyhrál, Čech největší hvězdou Čtěte zde

Dallas ale ztrátu rychle smazal a do konce druhé třetiny skóre otočil na 4:2. Colorado si ve třetí části nevypracovalo žádnou gólovou příležitost, naopak Dallas si v závěru pojistil výhru gólem do prázdné branky. "V sezoně jsme otočili několik zápasů a je to důkaz, že se nikdy nevzdáváme. Je výborné, že se nám takový obrat podařil i v play-off," radoval se střelec prvního gólu Stars Joe Pavelski.

Francouz nastoupil do třetího utkání play-off NHL v kariéře a ani napotřetí neuspěl. "Je to šance, o které jsem snil. Záleží jen na mně, s jakou zodpovědností k ní přistoupím. Teď pomůžu týmu vyhrát další čtyři utkání. Můj cíl je vítězit a dotáhnout mužstvo k postupu," řekl český brankář.

Hlavní zásluhu na výhře Islanders nad Philadelphií měl výborně chytající brankář Semjon Varlamov, který kryl všech 29 střel a podruhé za sebou ve vyřazovací části udržel čisté konto. "V defenzivě hrajeme výborně, kluci přede mnou odvádějí neskutečnou práci. Je fajn připsat si druhé čisté konto za sebou, ale o to teď vůbec nejde. Hrajeme play-off a pro mě je důležitá pouze výhra," řekl ruský gólman.

Islanders rozhodli o výsledku ve třetí třetině, v níž třemi brankami zlomili odpor soupeře. Vítěznou branku dal Andy Greene, který se v 37 letech a 299 dnech stal druhým nejstarším střelcem newyorského týmu v play-off.

"V hokejovém životě toho zažil spoustu, odehrál několik velkých zápasů a jeho zkušenosti jsou pro nás nesmírně důležité," řekl o Greeneovi střelec třetího gólu Anders Lee.

Útočník Jakub Voráček, jediný Čech v utkání, si připsal jeden střelecký pokus.

2. kolo play off NHL:

Východní konference (Toronto) - 1. zápas:

Philadelphia - New York Islanders 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Branky: 7. A. Greene, 43. Pageau, 49. Lee, 53. D. Toews. Střely na branku: 29:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Pageau, 3. A. Greene (všichni NY Islanders).

Západní konference (Edmonton) - 2. zápas:

Colorado - Dallas 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)

Branky: 7. MacKinnon, 29. Rantanen - 30. Pavelski, 31. Faksa, 36. Radulov, 40. Lindell, 60. Oleksiak. Střely na branku: 41:27. Pavel Francouz odchytal za Colorado 57 minut a 52 sekund, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procent. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Radulov (oba Dallas), 3. MacKinnon (Colorado). Stav série 0:2.