Frk s Mrázkem řídili vítězství Detroitu. Pavelec má nulu, Jágr první start

Aktualizováno 3. 10. 2016 9:04
Gólem a asistencí přispěl k vítězství Detroitu 6:3 nad Chicagem útočník Martin Frk. Celý zápas v brance Red Wings odchytal Petr Mrázek. Čisté konto si v dresu Winnipegu připsal Ondřej Pavelec a první bod při první letošním startu zapisuje i Jaromír Jágr.
Petr Mrázek
Petr Mrázek | Foto: Reuters

New York - Brankář Ondřej Pavelec se podílel čistým kontem na výhře hokejistů Winnipegu v nedělním přípravném utkání před NHL na ledě Calgary 4:0. Devětadvacetiletý kladenský odchovanec, který byl trojkou českého týmu na zářijovém Světovém poháru, pochytal při svém prvním startu všech 31 střel.

Gólem a asistencí přispěl k vítězství Detroitu 6:3 nad Chicagem útočník Martin Frk. Přihrávku na jediný gól Floridy při porážce s Dallasem 1:2 v prodloužení si ve svém prvním vystoupení v přípravě připsal čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr.

Pavelec si konečně zachytal

Winnipeg vedl díky trefám Scotta Kosmachuka, Bena Chiarota, Marka Stuarta a Paula Postmy 4:0 už v polovině utkání. Pavelec byl neprůstřelný. "Každý chce vyhrávat zápasy a dostat se na vítěznou vlnu. Nula je vždycky příjemná. Ale není to o čistém kontu, jsem rád, že jsem si po dlouhé době opět zachytal v zápase. Makal jsem, tréninkový kemp se blíží ke konci a moc utkání nezbývá," řekl serveru nhl.com Pavelec.

Frk už po 117 vteřinách utkání zvýšil po přihrávce Tomáše Noska na 2:0 pro Detroit a ve 38. minutě v přesilové hře asistoval u trefy Anthonyho Manthy, který upravil na 5:2. V brance vítězů odchytal celý zápas Petr Mrázek a ze 14 střel inkasoval od Chicaga tři branky.

Frk, který ve středu oslaví 23. narozeniny, ještě v NHL nehrál a nadále o šanci bojuje. Podle svých slov v létě tvrdě trénoval. "Chci si tady s týmem Detroitu užít každou minutu. Gól a asistence jsou pro mě dobré. Pro tým také perfektní výsledek, chceme dál vyhrávat," řekl Frk pro Detroit News, podle kterého by karlovarský odchovanec mohl zamířit do jiného týmu NHL, pokud nenajde u Red Wings v prvním týmu uplatnění.

Detroit jej draftoval v roce 2012 ve druhém kole na 49. pozici. Poslední tři roky Frk působil na farmách v Grand Rapids v AHL či v Toledu v ECHL. V uplynulé sezoně v AHL v 67 duelech nastřílel 27 gólů, ale na start v NHL zatím marně čeká. "Jsem rád, že mohu hrát přípravné zápasy, mám šanci být v téhle kabině a před takovými fanoušky. Je skvělé hrát před takovou návštěvou," dodal Frk k duelu před 17.962 diváky.

Jágr si poprvé zahrál

Nejstarší hráč NHL Jágr se zařadil do sestavy Floridy a v závěru úvodní třetiny zaznamenal asistenci při gólu Jonathana Huberdeaua, který se trefil 6,2 vteřiny před pauzou. Dallas ale zápas otočil, když ve 25. minutě vyrovnal Antoine Rousell a v nastavení rozhodl Nick Ebert.

Jágr při čtvrtém testu Panthers nastoupil poprvé, ale teď by už rád nabíral zápasový rytmus. "Máme ještě tři zápasy a chtěl bych hrát všechny. Utkání je něco jiného než trénink. V něm můžete dělat cokoliv, ale souboje v zápase to nejsou," řekl Jágr klubovému webu.

Přípravné zápasy před NHL:

Florida - Dallas 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1), hráno v Londonu

Branky: 20. Huberdeau (Jágr) - 25. Rousell, 63. Ebert.

Columbus - Pittsburgh 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 14. Rowney, 25. Kühnhackl.

Minnesota - Carolina 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 21. Coyle, 50. E. Staal, 56. Zucker - 9. Ryan.

Detroit - Chicago 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Branky: 1. Glendening, 2. Frk (Nosek), 11. DeKeyser, 33. Larkin, 38. Mantha (Frk), 58. Athanasiou - 16. Fortin, 30. Rasmussen, 43. Mashinter. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, inkasoval ze 14 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 78,6 procenta.

Toronto - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 30. Zajcev, 48. Rielly, 65. Hunwick - 14. Audette, 60. Carr.

Anaheim - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 29. Andreoff.

Vancouver - San Jose 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 4. T. Ruutu, 17. Rödin - 11. a 65. Nieto, 39. Labanc.

Los Angeles - Edmonton 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), hráno ve Vernonu

Branky: 10. Puljujärvi, 24. McDavid, 46. Eberle - 45. LaDue, 50. McNabb.

Calgary - Winnipeg 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky: 5. Kosmachuk, 19. Chiarot, 29. Stuart, 31. Postma. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 31 střel neinkasoval.