Frk s Noskem opět bodovali, třetí finále AHL ale ovládlo Syracuse

8. 6. 2017 7:53
Syracuse Crunch porazilo Grand Rapids ve třetím finále AHL 5:3.
Tomáš Nosek
Tomáš Nosek | Foto: ČTK

Syracuse - Hokejisté Syracuse s českým obráncem Dominikem Mašínem zdolali ve třetím finále play off nižší zámořské AHL doma Grand Rapids 5:3 a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Poraženým Griffins nepomohl ani příspěvek útočníků Martina Frka a Tomáše Noska, kteří si připsali shodně asistenci.

Domácí se dostali do vedení přesně po sedmi minutách hry díky trefě Byrona Froeseho. V polovině úvodního dějství sice vyrovnal po přihrávkách Noska a Frka Tyler Bertuzzi, ale mezi 16. a 17. minutou získal dvěma trefami během 57 sekund Crunch dvoubrankový náskok Joel Vermin.

Ve 27. minutě snížil Dominic Turgeon, hráči Syracuse však odpověděli brankami Tyeho McGinna a Coryho Conachera. Ten díky 11. trefě v play off unikl v čele tabulky střelců Noskovi, který má o gól méně. Ve 37. minutě upravil na 3:5 Kyle Criscuolo.

Další zápas série na čtyři vítězství se hraje v noci na sobotu SELČ opět na ledě Crunch, kde se uskuteční o den později i pátý duel.