Krejčí natáhl bodovou šňůru, Rittich znovu zůstal na střídačce

Aktualizováno 21. 2. 2019 8:28
Útočník David Krejčí se ve středečním duelu NHL podílel gólovou přihrávkou na vítězství Bostonu 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Vegas a bodoval v pátém utkání za sebou. Asistenci si připsali také centr Michael Frolík, který pomohl k výhře Calgary 4:2 nad New York Islanders, a obránce Filip Hronek, jehož Detroit podlehl Chicagu 4:5 v prodloužení.
David Krejčí má formu a těží z toho celý Boston
David Krejčí má formu a těží z toho celý Boston | Foto: Reuters

Krejčí připravil úvodní gól zápasu. Ve 12. minutě našel od hrazení mezi kruhy Jakea DeBruska a dvaadvacetiletý Kanaďan skóroval v pátém utkání po sobě. Golden Knights do konce úvodního dějství vyrovnali.

Podívejte se na trefu DeBruska, u které asistoval David Krejčí

Bruins znovu odskočili ve 42. minutě zásluhou Brada Marchanda, jenže už za 27 sekund přišli domácí s odpovědí. Bod navíc zařídil Bostonu útočník David Backes.

"Medvědi" zvládli i páté utkání bez zraněného Davida Pastrňáka a radovali se už ze sedmého úspěchu v řadě. Brankář Jaroslav Halák k němu dopomohl 31 zákroky.

Frolík se také blýskl u první gólové akce zápasu na přelomu páté a šesté minuty. Islanders se špatnou přihrávkou připravili o útočné pásmo, k volnému kotouči se nejrychleji dostal Frolík, který nahrál před branku Mikaelu Backlundovi a ten forhendem překonal Thomase Greisse. Jednatřicetiletý kladenský rodák bodoval ve třetím duelu po sobě.

Calgary si z první třetiny odneslo vedení 2:0, které hosté postupně smazali. O třetím vítězství v řadě rozhodlo kanadské mužstvo ve 47. minutě dvěma trefami v rozmezí 29 sekund. Nejprve skóroval Austin Czarnik a po něm Johnny Gaudreau. Flames vládnou Západní konferenci s tříbodovým náskokem před San Jose. V brance Calgary dostal na úkor Davida Ritticha přednost počtvrté za sebou Mike Smith.

Detroit prohrával po dvou třetinách 1:4, ale v závěrečné dvacetiminutovce si vynutil prodloužení. Triumf Blackhawks vystřelil dvěma góly včetně vítězné trefy v nastaveném čase Patrick Kane, který bodoval v 19. utkání za sebou. Po Nikitu Kučerovovi druhý nejproduktivnější hráč NHL prožívá nejdelší bodovou sérii od sezony 2015/2016, kdy bodoval ve 26 zápasech v řadě.

V dresu poražených Red Wings zaznamenal tři body za dvě branky a přihrávku Dylan Larkin, čtyři nahrávky posbíral Anthony Mantha. Na straně Chicaga třikrát asistoval bek Erik Gustafsson.

"Pořád musíme pracovat na naší hře, jelikož stále není tam, kde by měla být, abychom byli schopní v play off konkurovat. Musíme hrát lépe, protože na konci sezony potřebujeme body," prohlásil trenér Blackhawks Jeremy Colliton.

Chicago má v Západní konferenci stejně bodů (61) jako Colorado, které drží druhou divokou kartu zaručující účast v play off a oproti svému pronásledovateli sehrálo o souboj méně. Avalanche se udrželi před Blackhawks díky jasnému vítězství 7:1 nad Winnipegem. O vysokém skóre rozhodla třetí část, v níž se denverský celek prosadil pětkrát.

Výsledky NHL:

Detroit - Chicago 4:5 v prodl. (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)

Branky: 7. a 45. D. Larkin (Hronek), 46. a 59. Athanasiou - 22. a 63. P. Kane, 2. Anisimov, 13. Saad, 17. DeBrincat. Střely na branku: 35:20. Diváci: 18.806. Hvězdy zápasu: 1. A. Mantha, 2. D. Larkin (oba Detroit), 3. DeBrincat (Chicago).

Vegas - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 19. R. Smith, 42. Schmidt - 12. DeBrusk (Krejčí), 42. Marchand, rozhodující sam. nájezd Backes. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18.222. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Schmidt (oba Vegas), 3. Halák (Boston).

Calgary - NY Islanders 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Branky: 6. Backlund (Frolík), 16. Hamonic, 47. Jankowski, 47. J. Gaudreau - 31. Cizikas, 42. Lee. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Hamonic, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary).

Colorado - Winnipeg 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)

Branky: 24. Söderberg, 32. Rantanen, 41. MacKinnon, 42. Calvert, 46. Jost, 58. Landeskog, 60. Greer - 42. Connor. Střely na branku: 46:27. Diváci: 15.021. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg, 2. Jost, 3. MacKinnon (všichni Colorado).