reklama

"Chtějí ho vyhnat z Calgary?" Frolík je po kontroverzi nejproduktivnějším Čechem NHL

Michael Frolík v dresu Calgary. Michael Frolík v dresu Calgary. autor: ČTK
Ani David Pastrňák, ani Jakub Voráček. Nejproduktivnějším českým hokejistou v zámořské NHL je v novém roce Michael Frolík z Calgary Flames. Pozoruhodné je, že bodovou jízdu odstartoval po kontroverzi z konce prosince.

Na rozbruslení před silvestrovským zápasem proti San Jose zažil Frolík neobvyklou situaci, neboť hromada novinářských diktafonů mířila právě k němu. Ne k největším hvězdám týmu.

Bouři kolem českého dříče vyvolal jeho agent Allan Walsh, který vytasil svůj oblíbený manévr. Veřejně zkritizoval klub svého klienta. Srze Twitter konkrétně napsal: "Hodně lidí v Calgary se ptá, proč Frolík dělá zdravého náhradníka. Snaží se ho trenér vyhnat z města?"

Třicetiletého Čecha zároveň označil za jednoho z nejefektivnějších a nejvšestrannějších útočníků v mužstvu.

Frolík se dva dny předtím nevešel do sestavy. Už podruhé v sezoně. Také držel šňůru osmi zápasů bez bodu, během níž si navíc zranil kotník a poměrně dlouho nehrál. A když v prvních měsících ročníku nastupoval, nedostával moc prostoru. Často na ledě nepobyl ani deset minut.

Agent Walsh proto tvrdě zareagoval. Silvestrovské téma bylo na světě. "Nic z toho nechci komentovat," sdělil zástupu médií Frolík. K frázím, že všechno klape, jak má, se ale neuchýlil.

"Když jste párkrát vyškrtnutí ze sestavy a nedostáváte tolik prostoru, tak nemůžete být spokojení," pokračoval. "Frustruje vás to o to víc, když se přidá zranění. V létě tvrdě makáte, ale pak jste na měsíc ze hry a nemůžete s tím nic moc dělat."

"Také jsem věděl, že tenhle rok se moje role nejspíš změní," dodal Frolík.

Narážel na letní rošády. Do Calgary přišla dvě vynikající pravá křídla - Elias Lindholm a James Neal. S připočtením ambiciózních mladíků začalo být na pravé straně hodně těsno.

Nový trenér týmu Bill Peters s lajnami vesele kombinoval a pro českého pracanta obvykle neměl významnou roli. "Hráli jsme dobře s ním i bez něj, když byl zraněný," řekl na konci roku. Walshovy výroky nekomentoval. Nemusel se nikomu zodpovídat, vždyť Flames vytáhl mezi nejlepší mužstva soutěže.

Dynamem otřásá další kauza. Trenér brankářů boural opilý, klub jej okamžitě vyhodil Dynamem otřásá další kauza. Trenér brankářů boural opilý, klub jej okamžitě vyhodil Čtěte zde

Na Silvestra každopádně zařadil Frolíka zpět do sestavy.

Výsledek? Hráč, kolem něhož pár hodin nazpět vznikla bouře, přispěl k porážce silného San Jose 8:5 dvěma asistencemi.

A jak je teď vidět, byl to začátek parádní jízdy. Frolík v posledních osmi zápasech nastřádal deset bodů (4+6), jediný menší trest a jedenáct plusových zápisů v tabulce +/-.

V novém roce je nejproduktivnějším Čechem před Voráčkem a Pastrňákem.

"Hraje úžasně," uznává trenér Peters. "Je to dobrý profík, zkušený kluk. V téhle lize už má něco za sebou."

Frolík předvedl, že sesazení na tribunu umí vzít za správný konec, a momentálně dostává prostor v úderné druhé lajně s Mikael Backlundem a Matthewem Tkachukem.

V podstatě se vrátil na své místo z předchozích sezon. Alespoň prozatím. Drahá posila na pravé křídlo Neal dosud nasbíral jen deset bodů a produktivnější není ani nadějný univerzál Sam Bennett. Agent Walsh tak má o něco klidnější spaní.

reklama