reklama

Góly a body nestačily. Stránský šanci nedostal, a tak zamířil z farmy Dallasu do KHL

Matěj Stránský Matěj Stránský autor: Twitter
Matěj Stránský v této sezoně bude hrát Kontinentální ligu za Čerepovec. Třiadvacetiletý hokejista doposud působil na farmě Dallasu.

Čerepovec - Útočník Matěj Stránský prozatím vzdal dlouhodobě neúspěšný boj o NHL a ze zámoří míří do Kontinentální hokejové ligy, v níž podepsal dvouletý kontrakt s Čerepovcem. Severstal potvrdil příchod třiadvacetiletého hráče na klubovém webu.

Detroit překvapivě nechrání Mrázka, proč? Někdy je příliš namyšlený, píší v zámoří Detroit překvapivě nechrání Mrázka, proč? Někdy je příliš namyšlený, píší v zámoří Čtěte zde

Variantou bylo i angažmá v CSKA Moskva, který měl na Stránského práva. "V jednu chvíli se zdálo, že bychom se mohli domluvit i s moskevským klubem. Nakonec ale Matěj odchází do Severstalu," uvedl pro server hokej.cz hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

Ostravský rodák Stránský působil v zámoří od sezony 2010/11. Po třech letech v juniorské WHL se 165. hráč draftu 2011, kdy si ho vybral Dallas, přesunul do farmářského týmu Texas Stars v nižší lize AHL. Před třemi lety s ním vyhrál Calder Cup, ale na debut v NHL čekal i poté marně. V poslední sezoně zaznamenal během 76 utkání 47 bodů (27+20).

"Návrat do Evropy jsme probírali už před rokem, ale Matěj chtěl ještě zabojovat. Nemínil se vzdát svého snu. V posledních dvou sezonách dal 23 a 27 gólů, patřil k nejlepším útočníkům AHL, jenže v prvním týmu Dallasu nedostal ani jeden zápas," řekl Spálenka.

Jedním ze Stránského nových spoluhráčů bude reprezentační útočník Petr Holík, pro kterého půjde rovněž o první zkušenost s KHL.

Univerzitní liga: Šance studovat a hrát dobrý hokej. V Plzni na ni chodí víc lidí než na první ligu Univerzitní liga: Šance studovat a hrát dobrý hokej. V Plzni na ni chodí víc lidí než na první ligu Prohlédněte zde
reklama