reklama

Hájkovi uniklo 1. kolo draftu: Stejně nikdo neví, kdo v něm byl. A v Las Vegas to bude srandovní

Libor Hájek. Libor Hájek. autor: ČTK
Rýsuje se v hokejové Tampě česká kolonie? Za klub už hrají útočník Ondřej Palát a obránce Andrej Šustr. Do defenzivního valu se dále tlačí Dominik Mašín a nově i Libor Hájek, česká jednička nedávného draftu.

Praha/Tampa – Byť nakonec nedosáhl na první kolo, jde Libor Hájek jako česká jednička draftu po stopách Jakuba Vrány a Pavla Zachy. S tím rozdílem, že místo v hokejové NHL si chce vydobýt jako obránce.

Na nedávné dražbě talentů v Buffalu si ho z 37. pozice vytáhla Tampa. Aby tak mohla učinit, vyměnila mladého beka Anthonyho DeAngela, ofenzivního démona, který však strádá v defenzivě.

Hájek ve floridském klubu nasává první zážitky, po draftu odjel na nováčkovský kemp. "Chodíme na zimák v žabkách, kraťasech a tričku, takže přijedu opálený," směje se v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Dovolená už mu každopádně skončila. Poté, co se v Česku "sklouzne" s reprezentační dvacítkou, odletí zpět do Severní Ameriky, aby pokračoval v juniorském týmu Saskatoon Blades. Chce se vypracovat, aby co nejrychleji zapadl do defenzivního valu Tampy, ideálně ve společnosti Andreje Šustra a Dominika Mašína.

Experti většinu sezony tipovali, že v draftu se umístíte na konci prvního kola. Nemrzí vás, že jste šel na řadu později?

První kolo jsem si přál, ale nemrzí mě to ani trochu, protože teď už nikdo ani pořádný neví, kdo byl v prvním kole. Lidi si pořádně pamatují jen asi první tři hráče. Taky jsem moc spokojený s Tampou. Teď tady chodíme na zimák v žabkách, kraťasech a tričku, takže z hokejového kempu přijedu opálený.

Byl jste překvapený, že si vás vybrala Tampa, nebo jste měl tušení?

Byly tam velké indicie, za dva největší favority jsem měl Tampu a Toronto. Nakonec vyšla Tampa. I generální manažer mého týmu v Saskatoonu mi den předem psal svůj tip: "Zítra tě draftuje Tampa."

Kanaďané loví v Česku, vybrali si "světového hráče". Se Zadinou ale počítají Pardubice Kanaďané loví v Česku, vybrali si "světového hráče". Se Zadinou ale počítají Pardubice Čtěte zde

Proč myslíte, že po vás Tampa sáhla? Dokonce kvůli vám měnila svou dřívější jedničku, takže očividně měla veliký zájem.

Asi je to tak. Myslím si, že bych mohl zapadnout do jejich týmu, pokud se mi podaří kempy a v příští sezoně budu hrát ještě líp. Ale je přede mnou dlouhá cesta, protože konkurence je strašně velká. Není snadné se tady prosadit.

Vnímáte jako výhodu, že v klubu už má stabilní pozici jiný český bek – Andrej Šustr?

Zrovna teď jsem tady Andreje potkal, vypadá jako super kluk. Je dobré tady mít Čecha, navíc tu ještě jsou Dominik Mašín a Ondra Palát, což je hezké.

Už jste se dostal do kontaktu i s někým z vedení?

Na draftu jsem se potkal s Yzermanem (generálním manažerem klubu, pozn. red.). Je to správný chlap a o hokeji toho ví hodně vzhledem k tomu, co dokázal. Prostě legenda. Bylo krásné s ním mluvit. Teď na kempu se taky potkávám se skauty, je tu i hlavní trenér.

Chcete prorazit do hlavního týmu Tampy už letos, nebo se vrátíte do juniorky?

Určitě teď půjdu zpátky do Saskatoonu. Uvidíme, co přijde potom.

Nejžhavějším českým zbožím je Hudler. Kdo ještě bude na trhu volných hráčů? Nejžhavějším českým zbožím je Hudler. Kdo ještě bude na trhu volných hráčů? Prohlédněte zde

Čeho byste chtěl v blížící se sezoně dosáhnout? Myslíte i na juniorskou reprezentaci?

Dostat se na dvacítky do Toronta a Montrealu, to je můj sen. Pak se musím neustále zlepšovat v klubu, abych mohl v další sezoně myslet na to, že bych udělal hlavní tým Tampy.

Pokud se ještě vrátíme k draftu, překvapilo vás něco? Třeba o Čechy byl menší zájem, než se čekalo.

Myslel jsem si, že Šimon Stránský půjde ve druhém kole (nevybral si ho žádný klub, pozn. red.). Stejně jako Vojta Budík (šel až v pátém kole, pozn. red.). Oba mají minimálně na třetí kolo levou zadní, takže mě to trošku překvapilo, zamrzelo.

NHL nedlouho před draftem potvrdila, že NHL rozšíří tým z Las Vegas. Co na to říkáte?

Bude to docela srandovní, protože celá výplata půjde do kasin. Ne, to si dělám srandu. Sice jakžtakž vím, jak to tam funguje, ale v sezoně zas tak moc času není. Jste rád, když si někdy odfrknete a jdete si lehnout. Všechno se točí kolem hokeje. Určitě to tam ale bude hezké.

Poznámka: V původní verzi článku jsme nesprávně uvedli, že draft se konal v Las Vegas. Za chybu se omlouváme.

reklama