reklama

"Jágr je příšerný DJ." Hvězda Floridy vytáhla ze zákulisí historky o legendě

Jaromír Jágr (Florida Panthers) Jaromír Jágr (Florida Panthers) autor: ČTK
Jaromír Jágr vystřídal po odchodu z Ruska hned šest klubů hokejové NHL, ale zřejmě největší stopu zanechal na Floridě, kde na něj s oblibou vzpomíná Vincent Trocheck. Naposledy o legendě vyzradil i nelichotivě věci.

Praha - Když Trocheck v únoru 2015 dřel v posilovně a mezi sériemi projížděl novinky na Instagramu, náhle ho upoutala fotka s titulkem "Jágr byl vyměněný na Floridu".

Přehledně: Základní část NHL dorazila do cíle. Podívejte se na konečné tabulky Přehledně: Základní část NHL dorazila do cíle. Podívejte se na konečné tabulky Prohlédněte zde

"Tohle byla nejlepší zpráva z uzávěrky trejdů, jakou jsem kdy slyšel," prozradil 24letý útočník webu The Players' Tribune.

Trocheck najednou získal legendárního spoluhráče, kterého při vyrůstání v Pittsburghu obdivoval. A kterého na ulici - na rozdíl od svých kamarádů - nikdy nespatřil, přestože bydlel nedaleko od něj.

Na Floridě už ho minout nemohl. "Když přišel, byl docela tichý," vzpomíná Trocheck na setkání s ikonickou osmašedesátkou. "Moc toho neřekl a já byl trochu nervózní, abych za ním chodil."

Nevysoký Američan, který tou dobou získával pevné místo v kádru Panthers, krátce nato poznal, co Jágr dokáže ve výstroji: "Sledoval jsem ho při tréninku a říkal si: 'Páni, ten je… pomalý.' Pak s ním ale jste na ledě, nacvičujete různé situace a zjistíte, že je vždy na správném místě. Na sekundu se k němu otočíte zády a on je před bránou nebo si volá o přihrávku mezi kruhy. V tomhle je fantastický."

Ihned po Jágrově příchodu začala Florida častěji vítězit a v další sezoně prožila nejlepší základní část v klubové historii, když nastřádala přes sto bodů.

Nejvíce uchvátila dvanácti výhrami za sebou. "Tou dobou byla naše kabina v sedmém nebi. Po každém vítězství jsme si pouštěli muziku, kterou vybírali různí kluci," vykládá Trocheck. "Pamatuju si, že po jedné výhře se někdo zeptal Jágra, co chce slyšet."

"Poison," odpověděla česká hvězda. Na mysli zřejmě měla americkou glam metalovou kapelu, jež slavila velké úspěchy na přelomu 80. a 90. let. 

Všichni začali poprskávat smíchy, ale Jágr dal najevo, že návrh myslí vážně.

"Je to skvělý hokejista, ale příšerný DJ. Každá růže má holt trny," dodává nyní Trocheck s odkazem na skladbu "Every Rose Has Its Thorn".

Vincent Trocheck, Jaromír Jágr Vincent Trocheck a Jaromír Jágr spolu na Floridě zažili řadu šťastných okamžiků. | Foto: ČTK

Opěvovaná legenda překvapila mladíka také ve vzduchu při jednom z tripů: "Zrovna jsme byli uprostřed ničeho - nějakých deset kilometrů nad východní Kanadou - a já zírám na Jaromíra Jágra, jak používá iPad Dereka MacKenzieho a hraje Bejeweled nebo podobnou sra***. Derek má dvě děti pod deset let, takže jeho iPad je plný takových her. Než přistaneme, Jágr - bez nasazených sluchátek - překonává levely. Tou dobou je mu 43 a vede týmovou produktivitu. Přesto svými prsty přejíždí přes obrazovku iPadu jako dítě na rodinném výletě."

Vzhůru za Jágrem! Voráček září v nové lajně. Ryšavé trio dominuje NHL, parťáky zastiňuje až moc Vzhůru za Jágrem! Voráček září v nové lajně. Ryšavé trio dominuje NHL, parťáky zastiňuje až moc Čtěte zde

"Pozoruji ho a říkám si: 'Páni, k tomuhle chlapovi vzhlížím celý život.' A on tady teď hraje Bejeweled."

Úsměvné zážitky s Jágrem nyní Trocheckovi chybějí. Navíc má spoustu starostí, protože Florida zatím patří k nejhorším klubům Východní konference.

Americký centr však věří, že mladé mužstvo z města Sunrise půjde nahoru. Sám dělá všechno, co může. V průměru sbírá bod na zápas, což v NHL nikdy předtím nedokázal. Jak před časem přiznal deníku Pittsburgh Post-Gazette, za kariérní posun vděčí i Jágrovi a jeho radám.

Svého mentora by měl znovu potkat v lednu, kdy Florida hostí Calgary. "Že bychom Jágrovi pustili na uvítanou Poison?" nadhazuje na závěr Trocheck.

reklama