reklama

Prodával Lehterä kokain? NHL spustila vyšetřování, hráčův dům prohledala policie

Jori Lehterä (St. Louis Blues) Jori Lehterä (St. Louis Blues) autor: Reuters
Lehterä je spolu s dalšími lidmi, z nichž už sedm je ve vězení, podezřelý z toho, že od ledna 2017 prodali dvě kila kokainu.

New York - Vedení NHL začalo vyšetřovat útočníka Joriho Lehteräho, který byl doma ve Finsku vyslýchán kvůli zapletení do prodeje drog. Třicetiletý útočník Philadelphie Flyers je podle médií mezi třiadvacítkou podezřelých a jeho dům prohledala policie.

Vyšetřování ze strany NHL bez dalších detailů potvrdil zástupce komisionáře zámořské soutěže Bill Daly i generální manažer Flyers Ron Hextall. Lehterä je spolu s dalšími lidmi, z nichž už sedm je ve vězení, podezřelý z toho, že od ledna 2017 prodali dvě kila kokainu. Hokejista jakékoliv provinění popřel a zatím nebyl obviněn.

Lehterä v minulé sezoně v barvách Philadelphie v 62 zápasech zaznamenal tři branky a pět asistencí. Před tím strávil tři sezony v St. Louis a nastupoval také za Novosibirsk, Jaroslavl, Tampere a Jokerit Helsinky. Na kontě má bronz z olympiády v Soči a stříbro z mistrovství světa rovněž z roku 2014.

reklama