Hokejisté Islanders vyhnali v NHL Pavelce z branky Rangers

13. 1. 2018 22:14
Ondřej Pavelec inkasoval dvakrát v první třetině a poté třikrát v rozmezí šesti minut v úvodu druhého dějství.
Ondřej Pavelec opouští led po pátém inkasovaném gólu
Ondřej Pavelec opouští led po pátém inkasovaném gólu | Foto: Reuters

New York - Ondřej Pavelec nedochytal za New York Rangers dnešní odpolední derby v NHL proti Islanders. Po pátém obdrženém gólu šel třicetiletý kladenský rodák ve druhé třetině z branky a Rangers doma utrpěli debakl 2:7.

Z branky vyhnal Pavelce dvacetiletý Anthony Beauvillier, jenž ve 27. minutě vymetl horní růžek a zvýšil na 5:1 pro Islanders.

Do branky Rangers se poté postavila týmová jednička Henrik Lundqvist a kanonáda Islanders se na čas zastavila. Ve třetí části ale přidali hosté další dvě trefy a zpečetili vysoké vítězství nad městským rivalem. Pěti body za dva góly a tři asistence se zaskvěl další mladík Mathew Barzal, čtyři asistence si připsal Jordan Eberle.

V druhém odpoledním duelu zdolal Pittsburgh 4:1 hosty z Detroitu. Na všech gólech Penguins se podílel ruský útočník Jevgenij Malkin, jenž dvě branky vstřelil a u dvou dalších asistoval.

Výsledky NHL:

NY Rangers - NY Islanders 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Branky: 15. Hayes, 50. Zibanejad - 7. a 27. Beauvillier, 21. a 25. Barzal, 17. Prince, 57. Hickey, 59. Clutterbuck. Pavelec odchytal za Rangers 26:51 minuty, inkasoval 5 gólů z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 73,7 procenta. Střely na branku: 39:37. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Beauvillier, 3. Eberle (všichni Islanders).

Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 4. a 23. Malkin, 17. Kessel, 34. Crosby - 14. Abdelkader. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.637. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Kessel, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).