reklama

Hossa po slabším ročníku ožil, dobyl zajímavé milníky a má zaděláno na nejlepší sezonu desetiletí

Marián Hossa slaví gól v play off NHL 2013 Marián Hossa slaví gól v play off NHL 2013 autor: Reuters
V Česku mají Jaromíra Jágra, na Slovensku zase Mariána Hossu. Brzy již osmatřicetiletý útočník překonal v nedávných dnech hned dva významné milníky kariéry. Nejprve jako 44. hráč v historii vstřelil 500. gól v NHL a jen o dva týdny později zaznamenal bod číslo 1100. Po kluzištích v NHL bruslí nyní už jen trojice hokejistů, kteří mají na kontě více bodů než rodák ze Staré Lubovně.

Praha – Slovenský hokej se pomalu z NHL vytrácí, ale stále se najdou hráči, kteří slovenský prapor s dvojramenným křížem skvěle reprezentují. Mezi veterány, na které může být hokejová veřejnost našich východních sousedů náležitě hrdá, patří Marián Hossa.

Senzační postup Evropy řídili Slováci. Hrdina Tatar: Zavřeli jsme ústa nepřejícím Senzační postup Evropy řídili Slováci. Hrdina Tatar: Zavřeli jsme ústa nepřejícím Čtěte zde

Brzy osmatřicetiletý útočník Chicaga vinou slabší loňské sezony oddálil okamžik, po kterém si domů odnesl puk s číslem 500. Všichni fanoušci NHL čekali, že rodák ze Staré Lubovně vstřelí 500. gól v kariéře NHL už minulý ročník, ale Hossa se nakonec zastavil na čísle 499.

Loňské čekání na jubilejní gól je zapomenuto

Jenže Hossa dal letos brzy zapomenout na nepříliš povedenou loňskou sezonu, ve které mimochodem nastřádal nejméně bodů od dob svého nováčkovského ročníku v sezoně 1998/99. Letos překonal jako 44. hokejista v historii metu 500 gólů už ve čtvrtém zápase v sezoně a jen o několik týdnů později přidal 1100. bod v kariéře.

500. gól v NHL Mariána Hossy:

"Je hezké to mít za sebou a soustředit se pouze na další zápasy. Nemusím přemýšlet, jak konečně ten gól dát, nebo na slavnostní ceremoniál. Je skvělé dát tolik gólů, ale nyní musím vyhlížet kupředu," viditelně si oddechl Hossa po jubilejním gólu pro Chicago Suntimes.

Hossa začal sezonu v první formaci s kapitánem Jonathanem Toewsem na centru a krajanem Richardem Pánikem na levém křídle, ale ihned po tomto zápasu se propadl do třetí formace. Jenže Chicagu to v úvodu příliš nešlo a v prvních sedmi zápasech se tým trenéra Joela Quennevilla radoval z vítězství po šedesáti minutách pouze dvakrát.

Z ruským duem si velmi rozumí

V dalších šesti zápasech však Chicago nepoznalo hořkost porážky a Hossa se usadil ve druhé formaci s produktivními Rusy Arťemijem Panarinem a Arťomem Anisimovem

Září Voráček, Jágr se trápí a Michálkové museli na farmu. Jak se vede Čechům v NHL? Září Voráček, Jágr se trápí a Michálkové museli na farmu. Jak se vede Čechům v NHL? Prohlédněte zde

"Užívám si souhru s Mariánem. Je to opravdu skvělý hráč, klidně můžu říct, že jeden z nejlepších. Funguje nám to a myslím, že si souhru všichni tři užíváme," prohlásil o Hossovi Artěmij Panarin, který se v loňské sezoně vedle Patricka Kanea stal nejlepším nováčkem sezony.

Hossa v letošní sezoně zatím nastřádal 11 bodů (6+5) ve 12 zápasech. Pokud by si udržel podobnou výkonnost, tak by mohl atakovat nejúspěšnější sezonu v Chicagu, kde hraje od roku 2009. Na podobné soudy je samozřejmě stále brzy, ale útok na 77 bodů z ročníku 2011/12 a 30 branek ze sezony 2013/14 není nereálný.

reklama